piątek, 31 maja, 2024
spot_imgspot_img

Student na Medal 2024: Wyjątkowa okazja dla młodych talentów technicznych!

spot_img

Trwa druga edycja konkursu Student na Medal, organizowanego przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. To wyjątkowa okazja dla studentów kierunków technicznych, związanych z konstrukcją i eksploatacją maszyn oraz urządzeń systemów mechatronicznych, aby wykazać się swoimi umiejętnościami. Nadal istniej możliwość rejestracji i wzięcia udziału w konkursie. Dostępność pierwszego testu została wydłużona do 26 maja br.

Druga edycja konkursu Student na Medal 2024

Tegoroczny konkurs STUDENT NA MEDAL jest drugą edycją tego konkursu, który przeznaczony jest dla studentów kierunków technicznych, związanych z konstrukcją i eksploatacją maszyn oraz urządzeń systemów mechatronicznych, ze szczególnym uwzględnieniem maszyn rolniczych.

Celem konkursu jest zachęcenie studentów do aktywnego rozwoju i kreatywnego podejścia do zagadnień związanych z inżynierią mechaniczną, oraz promowanie umiejętności studentów związanych z kształceniem dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych. W realizowanym projekcie konkursu Student na Medal, sprawdzane będą umiejętności teoretyczne i praktyczne studentów w zakresie wiadomości o budowie i naprawach maszyn roboczych.

Warto dodać, że laureat pierwszej edycji, która odbyła się w roku 2022, wziął udział w międzynarodowych zawodach EuroSkills w Gdańsku w 2023 roku, na których zając 3 miejsce. Był to wielki sukces organizatora, ale przede wszystkim uczestnika, który miał możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników z całej Europy. Sukces jaki osiągnął jest bezdyskusyjny i jest ważnym punktem w jego rozpoczynającej się karierze zawodowej.

Etapy konkursu Student na Medal 2024

Tegoroczny konkurs składa się będzie z dwóch etapów:

Etap I: Cześć online składająca się z 3 testów. Aby je rozwiązać należy zarejestrować się na stronie konkursowej i wypełnić pierwszy test. Rejestracja i wypełnienie pierwszego testu będzie możliwe do 26 maja br. Kolejne testy dostępne będą w terminach: do 26 maja 2024 r oraz od 27 maja 2024 r. do 14 czerwca 2024 r. Każdy z testów składa się z 20 pytań, a czas na jego rozwiązanie to 20 minut.

Etap II: 10 uczestników z najlepszymi wynikami uzyskanymi w części online weźmie udział w finale, który odbędzie się podczas wystawy AGRO SHOW w Bednarach w dniach 20-22 września. Finał składać się oraz zadań praktycznych polegających na diagnostyce i naprawie maszyn rolniczych.

Na zwycięzców finału czekają atrakcyjne nagrody pieniężne:

– 1 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 7000 zł brutto

– 2 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 5000 zł brutto

– 3 miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 3000 zł brutto 

Dodatkowe korzyści:

Laureaci konkursu w listopadzie br. wezmą udział w zawodach SkillsPoland, będących eliminacjami do międzynarodowego konkursu umiejętności zawodowych EuroSkills, który odbędzie się na jesieni 2025 roku w Danii.

Więcej informacji znajduje się na stronie konkursowej.

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x