środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Minister rolnictwa spotkał się z rolnikami protestującymi w Sejmie

spot_img

W czwartek po południu okupację Sejmu rozpoczęło kilkunastu przedstawicieli związku rolników Orka. Jak powiedział mediom jeden z nich Mariusz Borowiak, rolnicy domagają się spotkania z premierem ws. „Zielonego Ładu”. Na razie spotkał się z nimi w Sejmie minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Siekierski.

W rozmowach uczestniczą także wiceministrowie resortu m.in. Michał Kołodziejczak oraz Stefan Krajewski.

Michał Kołodziejczak sceptycznie odnosi się do tej formy protestu

Kołodziejczak pytany o rolników okupujących Sejm powiedział, że nie będzie rekomendował premierowi spotkania z nimi. „Nie będę rekomendował premierowi spotkania się z tymi, którzy tutaj dzisiaj weszli i nie odpowiadają na dialog ministerstwa” – powiedział wiceminister rolnictwa.

Jego zdaniem mamy do czynienia również z chęcią „zabłyśnięcia politycznego”. „Gdybyśmy tak sprawdzili – bo musimy wiedzieć, z kim rozmawiamy – na czele tej grupy stoi człowiek, który nie dostał się do rady powiatu w ostatnich wyborach samorządowych. To jest chęć odreagowania pewnych porażek politycznych” – dodał Kołodziejczak.

Źródło: PAP

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x