środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Stabilność na europejskim rynku trzody chlewne. Czy wysoka konsumpcja podniesie ceny skupu świń?

spot_img

W maju bieżącego roku europejski rynek trzody chlewnej utrzymuje się w trendzie stabilności, przywracając pewne poczucie równowagi w sektorze. Ostatnie notowania nie wykazują istotnych zmian, a większość krajów, które wcześniej doświadczały spadków cen, teraz odnotowuje stabilizację. 

Ceny świń w maju pozostają stabiulne

Niemcy, Belgia, Holandia, Austria i Hiszpania utrzymują ceny świń rzeźnych na dotychczasowym poziomie. Jednakże, nadejście lepszej pogody w niektórych regionach Europy skłoniło do grillowania, co z kolei wywołało nowe zapotrzebowanie na mięso, a w efekcie na świnie. Jedynie francuski rynek odczuł spadek popytu z powodu złej pogody, co przełożyło się na obniżkę ceny skupu tuczników o 2 eurocenty (ISN).

W Niemczech sprzedaż tuczników odbywa się płynnie, nawet pomimo majowych świąt. Notowania VEZG utrzymują się na stałym poziomie 2,20 €/kg (wbc).

Impuls do wzrostu cen skupu świń

W Polsce obserwuje się wysoką konsumpcję wieprzowiny, co może stanowić impuls do wzrostu cen skupu świń rzeźnych. Jednakże, ostateczna wysokość podwyżek będzie zależała od sytuacji na rynkach innych krajów Unii Europejskiej. Dodatkowo, pozytywne sygnały dotyczące wzrostu zamówień na dostawy wieprzowiny napływają również z rynków światowych.

źródło: POLPIG

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x