czwartek, 13 czerwca, 2024
spot_img

Sprawdź czy dostałeś pomoc?

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podsumowała nabór wniosków na: Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój  z dofinansowaniem z unijnych funduszy w ramach Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Nabór odbywał się od 26 października do 24 grudnia 2020 r. Na obecnym etapie na stronie internetowej Agencji dostępne są listy rankingowe pozwalające beneficjentom ustalić kolejność przysługiwania pomocy.

Przetwórstwo i RHD

W naborze uczestniczyli rolnicy, domownicy bądź małżonkowie rolników podejmujący prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie przetwarzania produktów rolnych albo wykonujący lub podejmujący wykonywanie działalności w zakresie przetwarzania i zbywania przetworzonych produktów rolnych w ramach rolniczego handlu detalicznego (RHD).

Kolejność przysługiwania pomocy została ustalona w oparciu o przepisy zawarte w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 5 października 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014_2020 (Dz. U. z 2020 r. poz. 651 oraz 1880).
Beneficjentów zestawiono w dwóch listach rankingowych: dla województwa mazowieckiego i dla pozostałych województw  w kraju.

Ponad 52 miliony euro

Ogólna kwota wsparcia w ramach naboru to 52 720 365 euro, w tym dla województwa mazowieckiego 6 561 928 euro, a dla pozostałych województw łącznie 46 158 437 euro. W ramach naboru złożono 477 wniosków o przyznanie pomocy na łączną kwotę w wysokości około 120 mln zł.

Wykaz „Kolejność przysługiwania pomocy w ramach poddziałania Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” obejmuje tylko te wnioski, którym przyznano 4 i więcej punktów. Pomoc na realizację operacji będzie mogła być przyznana pod warunkiem pozytywnej weryfikacji wniosku oraz dostępności środków zależnej od kursu euro. Listy będą jeszcze aktualizowane. Więcej szczegółów na stronie ARiMR

Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay 
 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x