wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Zrobi się wiosenne, ale na horyzoncie duże ochłodzenie [POGODA]

spot_img

W nocy lokalne pzymrozki wystąpią w pasie od Górnego Śląska, Małopolski po Góry Świętokrzyskie, południowe, wschodnie Mazowsze po Podlasie- do -2/0 stopni. Na pozostałym obszarze noc na plusie. Na zachodzie kraju nawet nie mniej niż 5-7 stopni. Wiatr słaby.

W ciągu dnia dużo słońca już w całym kraju, ale błękitu nieba nie będzie. Na wschodzie, południu i w centrum od rana do wieczora rozwinie się sporo chmur kłębiastych ale bez opadów. Dla odmiany na zachodzie poranek bardzo słoneczny, zaś po południu przybędzie chmur i miejscami spadnie przelotny deszcz do 5 mm.

Obszar z opadami: Ziemia Lubuska, Pomorza Zachodnie, Wielkopolska (głównie rejon Piły, Poznania, Rawicza, Wolsztyna- im dalej na wschód tym mniejsza szansa opadów), Dolny Śląsk( głównie rejon Głogowa, Legnicy, Zgorzelca- im dalej na wschód tym mniejsza szansa), całe Kaszuby, zachodnia część Kujaw i zachód Ziemi Łódzkiej. Deszcz popada na około 45% tych obszarów, natomiast 55% regionów deszcz ominie bokiem. Wiatr nadal powieje słabo

Jak wszyscy wiemy Wielkanoc w tym roku wypada 4 kwietnia. Nie będzie wyjątku i w tym roku pod względem pogody. W Wielkanoc albo w Lany Poniedziałek napłynie do nas arktyczny chłód. Nocami pojawią się przymrozki do -4/-2 stopni. W dzień temperatura sięgać ma zaledwie 3/9 stopni. Taki stan potrwa przynajmniej 4-5 dni.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
3 lat temu

😀

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x