niedziela, 1 sierpnia, 2021

Spłonął kurnik pod Bytomiem

-REKLAMA-spot_img

W środę, 16 czerwca br., około godziny 13.00 dyżurny operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli (woj. lubuskie), otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru na terenie fermy drobiu w miejscowości Wierzbnica pod Bytomiem Odrzańskim. Pożar wybuchł w jednym z kurników, który właśnie miał być zasiedlany i na szczęście nie było w nim zwierząt. 

Budynek miał około 70 metrów długości i 20 metrów szerokości. Była to drewniana konstrukcja na murowanej podbudowie z ociepleniem wełną mineralną, kryta blachą. W wyniku błyskawicznie rozprzestrzeniającego się pożaru dach budynku zawalił się do środka. W akcji gaśniczej uczestniczyły łącznie 22 zastępy straży pożarnej z powiatów: nowosolskiego, zielonogórskiego i głogowskiego. Przyczynę pożaru ustali biegły z zakresu pożarnictwa. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Działania strażaków trwały wiele godzin. 

Źródła i foto: portale newslubuski.pl i remiza.com

-REKLAMA-spot_img
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Podobne artykuły

Śledź nas

22,896FaniLubię
532ObserwującyObserwuj
7,980SubskrybującySubskrybuj

Ostatnie artykuły