czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img

Sokołów z tytułem „Solidny Pracodawca Roku 2020”

spot_img

Sokołów już po raz czwarty zdobył prestiżowy tytuł „Solidnego Pracodawcy”. Jest on przyznawany wyłącznie tym przedsiębiorstwom, które spełnią szereg określonych kryteriów, dotyczących nie tylko przestrzegania prawa pracy, ale też stwarzanie możliwości rozwoju pracowników oraz zaangażowanie w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Wyróżnienie „Solidnego Pracodawcy” jest potwierdzeniem najwyższych standardów i innowacyjnych rozwiązań w obszarze HR oraz klarowności działań i rzetelności firmy.

Bezpieczeństwo i stabilność

Celem konkursu „Solidny Pracodawca Roku 2020” jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce. Kapituła Konkursowa dokonuje weryfikacji działań firmy w wielu obszarach. Konieczne do spełnienia wymogi obejmują m.in. odpowiednie warunki pracy i socjalne oraz terminowość wypłat. „Solidni Pracodawcy” muszą ponadto wykazać się dobrze prowadzoną polityką rozwoju pracowników, inwestycjami w podnoszenie ich kwalifikacji, programami motywacyjnymi, ścieżką kariery i awansu. 

Sokołów zdobył to ważne wyróżnienie czwarty rok z rzędu. – Czujemy ogromną radość i satysfakcję z przyznania nam już po raz czwarty tytułu „Solidnego Pracodawcy” – mówi Sylwia Miszczuk, Dyrektor ds. HR w Sokołów S.A. – Znaczenie tego wyróżnienia jest dla nas ogromne, zwłaszcza w tym trudnym, pandemicznym roku. Zdajemy sobie sprawę, iż ten czas stał się swojego rodzaju egzaminem dla pracodawców. Z wielkim zaangażowaniem podjęliśmy wszelkie możliwe działania, których celem było zapewnienie stabilności zatrudnienia oraz zwiększenie bezpieczeństwa naszych pracowników. Czujemy, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na nas jako pracodawcy, dlatego otrzymane wyróżnienie ma dla nas tak szczególną wartość. 

Rozwój i motywacja

Sokołów przywiązuje niezmiennie ogromną wagę do zapewnienia jak najlepszych warunków pracownikom. Podstawowymi standardami są bezpieczne środowisko pracy, wzajemny szacunek, przyjazna atmosfera. Pracownicy Grupy mogą liczyć na wiele dodatkowych benefitów, takich jak m.in. dofinansowanie do wypoczynku, talony świąteczne, zapomogi, możliwość przystąpienia do programu Multisport i korzystania z szerokiego wachlarza usług, motywacyjny system premiowy czy pakiety opieki medycznej. – Głęboko wierzymy, że fundamentem sukcesu każdej firmy są jej pracownicy – ich wiedza, doświadczenie, zaangażowanie, ale też zadowolenie i satysfakcja z wykonywanej pracy – podkreśla Sylwia Miszczuk. – Mocno wspieramy naszych pracowników w rozwoju zawodowym, oferując wiele możliwości i narzędzi w tym zakresie. Takim programem jest m.in. „Leadership pipeline”, czyli program przywództwa na danym poziomie zarządzania dla wszystkich liderów firmie. Wdrożone zostały również zasady Grupy, których przestrzeganie stanowi solidną podstawę sukcesu firmy oraz wszystkich procesów zarówno w obszarze pracowniczym, jak i biznesowym. Sokołów jest również otwarty na ludzi młodych, wychodząc z propozycją międzynarodowego dwuletniego Graduate Programme, który doczekał się już 4. edycji i z sukcesem kształci absolwentów na przyszłych liderów. Firma współpracuje ponadto z lokalnymi szkołami średnimi i zawodowymi, dając szansę na pomoc stypendialną i przyszłą kooperację. – Cieszymy się, że wszystkie nasze działania są doceniane również przez naszych pracowników – zaznacza Sylwia Miszczuk. – Potwierdzeniem tego są wyniki corocznego badania Check, w którym osoby zatrudnione w firmie dokonują oceny jej funkcjonowania. W ubiegłorocznej edycji badania, w odniesieniu do wszystkich kluczowych obszarów, takich jak satysfakcja, motywacja, zaangażowanie, poczucie stabilności i bezpieczeństwa – osiągnęliśmy wyniki zdecydowanie wyższe w porównaniu do benchmarkingu rynkowego.

Pracodawca społecznie odpowiedzialny

Kapituła konkursu „Solidny Pracodawca” ocenia także zaangażowanie firmy w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. – Wizja naszej firmy jest nieodłącznie związana z ambitnym zobowiązaniem w zakresie zrównoważonego rozwoju – mówi Sylwia Miszczuk. – Naszym hasłem przewodnim jest: „Razem tworzymy bardziej zrównoważoną przyszłość dla żywności”. Celem działań, które podejmujemy jest znacząca redukcja emisji gazów cieplarnianych, prowadzenie biznesu w zgodzie ze zrównoważonym rozwojem, włączając w to zrównoważoną hodowlę i rolnictwo, odpowiedzialną produkcję, monitorowanie zmian klimatu oraz dobrą pracę w naszej Grupie. Firma implementuje wiele innowacyjnych rozwiązań, których celem jest ograniczenie zużycia zasobów naturalnych. Sokołów inwestuje w efektywne technologie, które podnoszą wydajność i produktywność, a jednocześnie mają znikomy wpływ na środowisko. Stale ulepszana jest infrastruktura – przeprowadzane są termomodernizacje budynków i instalacji energetycznych.

Sokołów w szczególny sposób wspiera społeczności lokalne w rejonach funkcjonowania zakładów Grupy. W ubiegłym roku objął je szeroką pomocą w ramach akcji Sokołów Pomaga. We współpracy z takimi organizacjami jak Caritas Polska, Federacja Polskich Banków Żywności, Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego, firma przekazała ponad 20 ton produktów żywnościowych na rzecz osób potrzebujących. Sokołów zaangażował się również w pomoc dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych przekazując sprzęt medyczny i żywność do szpitali oraz wspierając finansowo akcję Fundacji TVN na rzecz pomocy szpitalom. Standardowo firma wspiera również Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz środowiska i społeczności lokalne, w których operują nasze zakłady.

– Trudny czas pandemii to dla nas codzienny test, jak zgranym jesteśmy zespołem, gotowym do wysiłku, wzajemnego wsparcia i zaangażowania, aby być zaufanym partnerem dla naszych konsumentów, realizując misję produkowania i dostarczenia najwyżej jakości żywności, dając tym samym poczucie bezpieczeństwa nawet w najbardziej wymagającej sytuacji. Tytuł „Solidnego Pracodawcy Roku” to dla nas znak, że ten egzamin zdajemy – podsumowuje Sylwia Miszczuk.

Źródło: informacja prasowa

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x