środa, 24 lipca, 2024
spot_img

Sobota z dość zróżnicowanymi temperaturami [POGODA]

spot_img

Front chłodny powoli odsuwa się na zachód, w stronę Niemiec.

Do północy pokropić może na Suwalszczyźnie. Na pozostałym obszarze noc sucha, a na południu, wschodzie i w centrum gwieździsta. Nad ranem słaby deszcz pojawi się na zachodzie Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, a przed południem na Pomorzu Zachodnim- spadnie około 1-2 milimetrów.

Temperatura dość zróżnicowana. Najchłodniej na północy +3/+5 stopni. W centrum i na wschodzie około +7/+9 stopni. Najcieplej na południu kraju +11/+12 stopni. Lokalnie w okolicy Jeleniej Góry, Nysy, Bielsko Białej, Tarnowa, Nowego Sącza, Rzeszowa nad ranem będzie aż +15/+16 stopni.

W godzinach popołudniowych nigdzie już nie będzie padać. Na wschodzie, południu i w centrum dużo pogodnego nieba.  Temperatura podskoczy do +11/+12 stopni na Pomorzu Zachodnim, +13 stopni od Kaszub po Suwalszczyznę, +15 stopni od Zielonej Góry po Łódź, Warszawę, Terespol, +17 stopni od Zamościa po Kielce, +18 stopni w okolicy Wrocławia, Krakowa, Rzeszowa, do +19/+20 stopni w regionach podgórskich Bieszczad, Tatr, Sudetów.

Wiatr silny i porywisty z południa i południowego wschodu. W górach halny w porywach do 150 km/h.

 

Łukasz Sieligowski 

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników