środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Skorzystaj na dofinansowaniu i zyskaj na produkcji miodu

spot_img

Krajowy program wsparcia pszczelarstwa umożliwia rozwój lokalnych firm pszczelarskich. Wsparcie służy przede wszystkim poprawie jakości miodu oraz wzmocnieniu poszczególnych ogniw związanych z produkcja i zbytem produktów pszczelich a w dalszej perspektywie wpływa na stopniową i trwałą poprawę warunków w sektorze pszczelarskim.

Jakie są efekty programu?

Od 2004 r. sektor pszczelarski otrzymał wsparcie ponad 250 mln zł. Finalizacja programu w sezonie 2020/2021 umożliwi wsparcie branży o dodatkowe prawie 46 mln zł. Dzięki otrzymanym środkom pszczelarstwo w Polsce uległo widocznemu unowocześnieniu i zmodernizowaniu. Wieloletnia realizacja programu pozwoliła na wypracowanie bardzo dobrej współpracy pomiędzy podmiotami uprawnionymi a KOWR. Corocznie KOWR za pośrednictwem niemal 100 podmiotów uprawnionych wspiera ok 40 tys. pszczelarzy!

Kto może ubiegać się o pomoc?

O refundację środków finansowanych mogą ubiegać się podmioty uprawnione ( związki pszczelarskie, stowarzyszenia i zrzeszenia pszczelarzy, spółdzielnie pszczelarskie oraz grupy producentów rolnych. Końcowymi odbiorcami wsparcia są producenci produktów pszczelich posiadający rodziny pszczele. Odbiorca końcowym może być beneficjent pomocy wyłącznie w ramach jednej organizacji pszczelarskiej.

Refundacja kosztów

Refundacji podlegają koszty poniesione na realizację następujących działań

  • Przeprowadzenie szkoleń i konferencji
  • Zakup sprzętu pszczelarskiego
  • Zakup pszczół
  • Wykonanie analiz jakości miodu
  • Zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej
  • Zakup leków do zwalczania warrozy

Termin składania wniosków o refundację w ramach działania Zakup pszczół oraz Zakup sprzętu pszczelarskiego w roku pszczelarskim 2021 został wydłużony do dnia 31 sierpnia 2021 r. 

Wydatki kwalifikujące się do refundacji w ramach ww. działań musza być poniesione w okresie od dnia do 31 lipca 2021 r. . oznacza to, iż wszystkie dokumenty potwierdzające poniesienie wydatków w tym m.in faktury rachunki, potwierdzenia płatności muszą zawierać się w terminie do 31 lipca 2021r.

Źródło:KOWR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x