środa, 17 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Sierpniowa rejestracja przyczep

spot_img

W sierpniu rolnicy kupili i zarejestrowali wg danych z CEPiK 617 nowych przyczep rolniczych. Patrząc przez pryzmat wieloletnich analiz ten miesiąc zapisywał się z reguły znacznymi spadkami rejestracji nowych przyczep rolniczych w stosunku do poprzedniego miesiąca. Dane z rejestracji dowodzą, że od początku roku wydano tablice rejestracyjne do 6126 nowych przyczep rolniczych. Jest to o 166 szt. mniej niż przed rokiem. Spadek w stosunku do zeszłego roku wynosi -2,6%.

Największą sprzedażą po ośmiu miesiącach rejestracji może się pochwalić firma Pronar, bo udało mu się wprowadzić na rynek 2315 przyczep. Warto dodać, że jest to wynik o 152 szt. mniej niż rok wcześniej, kiedy to zarejestrowano 2467 szt. przyczep budowanych w Narwi. Udziały rynkowe tego producenta wynoszą 37,8%. Na drugim miejscu są przyczepy z firmy Metal-Fach. W sumie zarejestrowano ich w ilości 620 szt. co daje producentowi z Sokółki udział rynkowy szacowany na 10,1%. Z kolei na trzeciej pozycji uplasowała się marka Wielton. Przyczep budowanych w Wieluniu zarejestrowano w ilości 579 szt. co daje temu producentowi 9,5% udziałów rynkowych.

Na czwartym miejscu jest Metaltech z 455 zarejestrowanymi przyczepami. Daje to producentowi z Mirosławca 7,4 % udziałów rynkowych.Patrząc przez pryzmat największej liczby rejestracji w województwach to liderem po ośmiu miesiącach jest woj. mazowieckie. Pracuje tam 927 nowych przyczep rolniczych. Na drugim miejscu jest woj. Lubelskie, gdzie zarejestrowano 873 przyczep rolniczych. Natomiast na trzecim miejscu uplasowało się województwo wielkopolskie, gdzie zarejestrowano 804 nowych środków transportu. 

Krzysztof Grzeszczyk
Krzysztof Grzeszczyk
Redaktor Naczelny, technika. Posiadam własne gospodarstwo rolne o profilu roślinnym i zwierzęcym, pochodzę z rodziny rolniczej i całe życie związany jestem z rolnictwem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x