piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Sezon z nowymi rozmiarami

spot_img

Ciekawie zapowiada się tegoroczny sezon w ofercie opon rolniczych marki Michelin. Światowy lider branży zwiększa liczbę modeli w gamie MICHELIN RoadBib. W tym sezonie do sprzedaży wejdzie pięć nowych rozmiarów. Opony objęto też pakietem bezpłatnych gwarancji dla opon rolniczych i agro-przemysłowych. 

5 nowych i 7 ogółem 

Do sprzedaży wejdą więc następujące rozmiary MICHELIN RoadBib: 540/65 R 30, 650/60 R 34, 650/65 R 34, 650/65 R 42 i 710/75 R 42. W efekcie kierowcy będą mogli wybierać w sumie spośród siedmiu modeli. Opony będą dostępne zarówno na rynku wymiany, jak i wyposażenia oryginalnego.

Odpowiedź na zapotrzebowanie

Dodajmy, że od momentu wprowadzenia na rynek w 2018 roku pierwszego modelu opony serii MICHELIN RoadBib, produkt ten cieszy się bardzo dużą popularnością wśród użytkowników. Natomiast wprowadzane teraz nowe rozmiary to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, a także na fakt, że ciągniki coraz częściej używane są na drogach. Badania dowodzą, że większość osób wykonujących prace polowe i budowlane, ponad 50 procent czasu poświęca na jazdę po utwardzonych nawierzchniach, co odpowiada 80 procentom całkowitego pokonywanego przez nich dystansu. Tendencja ta odnosi się do zmian technicznych oraz cywilizacyjnych i dotyczy pojazdów o zróżnicowanym zakresie mocy. A nowa oferta Michelin pozwala wyposażyć w nie ciągniki o mocy od 160 KM do ponad 400 KM.

Korzystne wyniki porównań

W porównaniu z tradycyjnym ogumieniem, główne zalety opony MICHELIN RoadBib o takim samym zastosowaniu polegają na znaczącym zwiększeniu komfortu jazdy na drodze i twardym podłożu. A dzięki zastosowaniu szerokiego bieżnika większa jest precyzja prowadzenia pojazdów. Mniejsze są natomiast opory toczenia, co przekłada się na oszczędność paliwa i większą trwałość opon. Jest tak dzięki porównywalnie mniejszej powierzchni mającej kontakt z podłożem przy jednoczesnym zachowaniu doskonałej trakcji.

Unikalna konstrukcja bieżnika

Kluczową cechą opon serii MICHELIN RoadBib jest unikalna konstrukcja bieżnika, na którą składają się połączone z centralnym żebrem 52 klocki maksymalizujące trakcję. Dzięki temu 40 procent bieżnika opony pozostaje w kontakcie z nawierzchnią drogi, co stanowi wzrost o 60 procent w porównaniu z inną oponą rolniczą MICHELIN MachXBib z regularnymi żebrami. Natomiast innowacyjny hybrydowy wzór bieżnika MICHELIN RoadBib poprawia komfort pracy kierowcy i obniża zużycie paliwa podczas jazdy ciągnika po drodze.

Ciekawy pakiet gwarancji 

Dodajmy, że pakiet bezpłatnych gwarancji dla opon rolniczych i agro-przemysłowych przedłużony przez Michelin na 2021 r. zawiera:

Rozszerzoną gwarancję z tytułu wad produkcyjnych i materiałowych. Gwarancja obejmuje opony zakupione po 1 stycznia 2018 roku. W przypadku wystąpienia wad produkcyjnych i materiałowych w ciągu dwóch lat od zakupu ogumienie jest wymieniane na nowe bez żadnych opłat. Natomiast w kolejnych latach użytkowania właściciele ponoszą częściową opłatę (proporcjonalnie od okresu eksploatacji i zużycia bieżnika), a firma Michelin pozostałą cześć kosztów pokrywa we własnym zakresie. Okres gwarancyjny na tego typu wady w przypadku opon rolniczych wynosi 9 lat, zaś opon agro-przemysłowych – do 5 lat. Dodajmy, że gwarancje na opony Michelin nie zastępują i nie ograniczają uprawnień wynikających z przepisów o rękojmi za wady rzeczy sprzedanej, lecz je rozszerzają. użytkownicy w przypadku awarii ponoszą jedynie koszty montażu i  dojazdu.

Uszkodzenia powypadkowe 

Kolejna gwarancyjna propozycja firmy Mchelin to: Gwarancja na uszkodzenia przypadkowe. Obejmuje ona miejscowe uszkodzenia przypadkowe, niepowtarzalne i nienaprawialne, takie jak uszkodzenie na skutek uderzenia, przebicie boku czy przebicie czoła bieżnika. Dodatkowo, przez pierwszy rok od zakupu, w przypadku zniszczenia opony, jest ona wymieniana na nową. Usługa jest całkowicie bezpłatna dla opon rolniczych z technologią MICHELIN Ultraflex, a także dla stosowanych na budowach opon agro-przemysłowych MICHELIN Compact Line. 

Gwarancyjne okresy 

Gwarancja dla opon rolniczych z technologią MICHELIN Ultraflex wynosi 4 lata, a dla pozostałych opon rolniczych – 3 lata. Natomiast w przypadku opon agro-przemysłowych MICHELIN Compact Line –  1 rok od daty zakupu. Gwarancja ma zastosowanie do opon zakupionych w okresie od 1 czerwca 2019 r. do 31 grudnia 2021 roku.
 
Źródło i foto: Michelin Polska

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x