wtorek, 28 listopada, 2023
spot_img

Seryjny podpalacz w Milewie?

spot_img

30 lipca br. w Milewie (gmina Nowe, woj. kujawsko-pomorskie), wybuchł pożar drewnianych budynków gospodarczych, natomiast 1 sierpnia i 5 sierpnia w tej samej wsi paliły się stodoły. Wszystko to skłania służby i mieszkańców ku wnioskowi, że w okolicy pojawił się seryjny podpalacz.

Gospodarcze budynki i stodoła

Do pierwszego pożaru w Milewie doszło 30 lipca br. po południu. Wtedy całkowicie spłonął kompleks drewnianych budynków gospodarczych. Wysokość strat oszacowano na 30 tys. zł.
Drugi pożar w tej samej wsi wybuchł w sobotę 1 sierpnia br. tuż po godz. 19:00. Ogniem zajęła się stodoła o wymiarach 110 na 13 m. Strażakom natomiast udało się uratować połowę budynku, w którym znajdowało się zboże. Właściciele oszacowali straty na 100 tys. zł.

Stodoła i chlewnia w dawnym pegeerze

Trzeci pożar pojawił się w środę 5. sierpnia br po godz. 18:00  w stodole jednego z popegeerowskich gospodarstw. Składowano tam świeżo zebraną z pól słomę. Interweniowało 5 zastępów okolicznych OSP. Do zdarzenia wyjechał także 1 zastęp JRG z Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu, ale nie zdążył on dojechać na miejsce ponieważ strażacy z OSP sami sprawnie uporali się z gaszeniem ognia. W efekcie, strażacy z PSP w Świeciu wrócili do jednostki. Jednak nie na długo, bo za moment musieli powrócić do Milewa. Okazało się, że na terenie tego samego gospodarstwa, w tym miejscu gdzie chwile wcześniej gaszono ogień w stodole, wybuchł kolejny pożar – tym razem w chlewni. W tym przypadku sprawa była jeszcze poważniejsza i w akcji gaśniczej uczestniczyło aż 10 zastępów strażackich. W budynku chlewni nie było zwierząt lecz składowano tam zwieziona z pól słoma. Jednak dzięki temu, że blisko budynku rośnie kukurydza pożar nie rozprzestrzenił się na okoliczne pola i inne budynki w tym gospodarstwie. Dogaszanie ognia trwało do rana. Właściciel oszacował straty na 100 tys. zł. Na tym etapie policja prowadzi dochodzenie w sprawie pożarów w Milewie. Wiele wskazuje na to, że to dzieło podpalacza.


Tekst przygotował: Robert Gorczyński
Źródło OSP Rychława i portal informacyjny: nswiecie.pl
Foto: OSP Nowe

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników