wtorek, 18 czerwca, 2024
spot_img

Senacka Komisja Rolnictwa w całości odrzuciła ,,piątkę dla zwierząt”!

spot_img


Senacka komisja rolnictwa odrzuciła wczoraj w całości projekt ustawy o ochronie zwierząt. Senatorowie PiS, którzy mają w komisji większość, nie dali się przekonać do poparcia ustawy. Jednak jaki będzie dalszy los nowelizacji ustawy dowiemy się dzisiaj, podczas plenarnych obrad Senatu, które odbędą się dzisiaj.

Do senacka komisji rolnictwa należą: Jerzy Chróścikowski (PiS), Antoni Mężydło (KO), Ryszard Bober (PSL), Przemysław Błaszczyk (PiS), Jacek Bogucki (PiS), Beniamin Godyla (KO), Maciej Łuczak (PiS), Józef Łyczak (PiS), Zdzisław Pupa (PiS), Jacek Włosowicz (PiS) i to oni w pełni odpowiedzieli za odrzuceniem nowelizacji ustawy w całości. Wniosek złożył Ryszard Bober z PSL.

Podczas dyskusji senatorowie wypowiadali się krytycznie o ustawie. Jak mówili m.in. senatorowie Ryszard Bober (PSL), Józef Łyczak (PiS) i Zdzisław Pupa (PiS), zakaz uboju rytualnego bydła spowoduje utratę rynków eksportu i likwidację istotnej gałęzi gospodarki. „Apelujemy do rządu, żeby nie ograniczać uboju rytualnego bydła” ‒ mówił przewodniczący komisji rolnictwa senator Jerzy Chróścikowski (PiS). Jak argumentował, przesunięcie terminu wejścia w życie o rok to za mało, proces produkcyjny w wypadku chowu bydła trwa dłużej, nie da się go wygasić w ciągu roku.

Dzisiaj w Warszawie odbywa się również protest rolników, którzy walczą o polskie rolnictwo i przyszłość swoich gospodarstw.

A tak było w zeszłą środę, kiedy rolnicy blokowali drogi w całej Polsce. Stanowcze nie dla ,,piątki dla zwierząt”.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x