wtorek, 5 grudnia, 2023
spot_img

Piątka dla zwierząt: nikt nie konsultował ustawy ze środowiskami rolniczymi!

spot_imgspot_img

Podczas wczorajszej konferencji Minister podkreślił, ze podjęto szerokie konsultacje ze środowiskami rolniczym. Problem w tym, ze nie powiedział z jakimi. Pojawiły się liczne komentarze w tej sprawie, że nikt z rolnikami, z organizacjami i innymi środowiskami rolniczymi tego NIE KONSULTOWAŁ. Z tymi organizacjami, które są do tego powołane nikt nie rozmawiał, nie zapytał.

– Jesteśmy po szerokich konsultacjach ze środowiskami rolniczymi, do których udało nam się dotrzeć – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Humanitaryzm to oczywiście podstawa. Mamy jednak świadomość, że rolnictwo funkcjonuje w określonych warunkach a dbałość o polską wieś, o polskich rolników to również priorytet. Dlatego do proponowanych przez rząd poprawek wprowadzamy zapisy dotyczące vacatio legis do stycznia 2022 roku w kwestii zakazu uboju rytualnego na potrzeby zagranicy i zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Od stycznia 2022 roku rozpoczniemy też negocjacje w sprawie odszkodowań dla tych rolników i przedsiębiorców, którzy nie poradzą sobie ze zmianami.

Poniżej przykłady organizacji, z którymi słowa nikt nie zamienił. W takim razie nasuwa się pytanie, co to były za organizacje, z którymi wszystko konsultował minister?

A tak cała ustawę skomentował Rzecznik Praw Obywatelskich!

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x