wtorek, 25 czerwca, 2024
spot_img

Piątka dla zwierząt: nikt nie konsultował ustawy ze środowiskami rolniczymi!

spot_img

Podczas wczorajszej konferencji Minister podkreślił, ze podjęto szerokie konsultacje ze środowiskami rolniczym. Problem w tym, ze nie powiedział z jakimi. Pojawiły się liczne komentarze w tej sprawie, że nikt z rolnikami, z organizacjami i innymi środowiskami rolniczymi tego NIE KONSULTOWAŁ. Z tymi organizacjami, które są do tego powołane nikt nie rozmawiał, nie zapytał.

– Jesteśmy po szerokich konsultacjach ze środowiskami rolniczymi, do których udało nam się dotrzeć – powiedział premier Mateusz Morawiecki. – Humanitaryzm to oczywiście podstawa. Mamy jednak świadomość, że rolnictwo funkcjonuje w określonych warunkach a dbałość o polską wieś, o polskich rolników to również priorytet. Dlatego do proponowanych przez rząd poprawek wprowadzamy zapisy dotyczące vacatio legis do stycznia 2022 roku w kwestii zakazu uboju rytualnego na potrzeby zagranicy i zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Od stycznia 2022 roku rozpoczniemy też negocjacje w sprawie odszkodowań dla tych rolników i przedsiębiorców, którzy nie poradzą sobie ze zmianami.

Poniżej przykłady organizacji, z którymi słowa nikt nie zamienił. W takim razie nasuwa się pytanie, co to były za organizacje, z którymi wszystko konsultował minister?

A tak cała ustawę skomentował Rzecznik Praw Obywatelskich!

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x