środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Są już listy rankingowe z PROWu na rozwój produkcji zwierzęcej

spot_img

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa opublikowała listy rankingowe wniosków o przyznanie wsparcia na inwestycje dla  Programu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” – Obszar D objętego PROW 2014-2020.

Prosięta, mleko, bydło mięsne

Listy wyznaczająkolejność przysługiwania pomocy dla podmiotów ubiegających się o przyznanie wsparcia na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych”  w obszarze związanym z: racjonalizacją technologii produkcji, wprowadzeniem innowacji, zmianą profilu produkcji, zwiększeniem skali produkcji, poprawą jakości produkcji i zwiększeniem wartości dodanej. Wnioski dotyczą rozwoju produkcji prosiąt, mleka krowiego i bydła mięsnego,

Mazowieckie i pozostałe województwa

Kolejność przysługiwania pomocy określono w oparciu o zapisy rozporządzenia  Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 sierpnia 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej na operacje typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 (Dz.U. 2020,  Ostatecznie też ustalono oddzielne rankingi dla województwa mazowieckiego i pozostałych województw.

Listy będą aktualizowane


Aktualizacja list kolejności przysługiwania pomocy dokonywana będzie cyklicznie, jednak nie rzadziej niż co 20 dni.
Na ww. listach wydzielono wnioski o przyznanie pomocy, którym w wyniku weryfikacji zawartych w nich danych przyznano 1,5 i więcej punktu. W tym przypadku pomoc na realizację operacji będzie mogła być przyznana pod warunkiem, że wnioski te zostaną pozytywnie zweryfikowane i będą mieściły się w dostępnym limicie środków finansowych.

Prawie 15 tysięcy wniosków

Według stanu z 11 września br. dla województwa mazowieckiego, równo i powyżej 1,5 uzyskało 2 516 wniosków, natomiast 102 poniżej tej wartości.

Natomiast dla pozostałych województw: 12 304 wnioski znalazły się w pierwszej kategorii. Natomiast na poniżej 1,5 punktu oceniono 489 wniosków.

Na stronie ARiMR, w zakładce: „dla beneficjenta” dostępna jest też instrukcja pozwalająca wnioskodawcom uzyskać dane dotyczące statusu wniosku zgodnie z przyznanym na liście numerem.
Przypomnijmy: nabór wniosków trwał od 31 marca do 31 czerwca br. W ubiegłych latach Agencja publikowała listy rankingowe najpóźniej w lipcu. W tym roku na opóźnienie wpływ miała pandemia koronawirusa, związane z tym obostrzenia i spowolnienie pracy Agencji. Obecnie ARiMR przygotowuje się do ostatecznej weryfikacji wniosków,  podsumowania naboru i wypłaty środków.


Źródło: ARiMR
Foto: Pixabay

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x