sobota, 20 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Rynek drobiu. O ile wyższe ceny figurują w skupach?

spot_img

Ceny w skupach zaczęły wzrastać a sektor drobiu przechodzi aktualnie przez chwilową stabilizację. Branża nadal cierpi w związku z ograniczeniami w kanale HoReCa i na większy impuls musimy jeszcze poczekać.

Po ile brojler a po ile tuszka?

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach  06.11 – 13.12.2020 r na rynku krajowym odnotowano wzrost cen 

źródło: ZSRiR

Według danych zebranych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wynika, że w dniach 30.11 – 6.12.2020 rtuszki kurcząt patroszonych zbywano średnio po 4,48 zł/kg, aż o 10,2% drożej niż przed tygodniem. Cena tuszek indyków utrzymała się na poziomie niewiele niższym niż ostatnio i wyniosła 8,82 zł/kg. 

Cena za kilogram brojlera kolejny raz spadła i wynosiła średnio ok. 3,03 zł/netto. Była to cena o 1 gr/kg wyższa niż w poprzednim tygodniu 

Kaczki w przeciągu tygodnia delikatnie podrożały. W skupie za kilogram kaczki można było uzyskać ok. 4,30 zł/netto, o 1 gr więcej niż ostatnio.

Ceny w skupie indyków notowały wzrost. Za indory dostawcy uzyskiwali przeciętnie 4,23 zł/kg wobec 4,18 zł/kg tydzień wcześniej. W przypadku indyczków cena utrzymała się na podobnym poziomie tj. 4,07 zł/kg.

Za gęsi tuczone w skupie płacono średnio 9,07 zł/kg wobec 8,57 zł/kg tydzień wcześniej. Cena była wyższa o 3,7% w porównaniu do zeszłego tygodnia.

źródło: gov.pl
kowr.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x