niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Polski Kongres Rolniczy online

spot_img

W dniach: 14-15 stycznia 2021 r. odbędzie się pierwsza edycja Polskiego Kongresu Rolniczego. Wydarzenie w formule online rozpocznie prelekcja pod przewodnimi tytułem:  „Nowatorskie rozwiązania dla rolnictwa”. Organizatorzy zapewniają wszystkim zainteresowanym bezpłatny dostęp do dwudniowej internetowej transmisji. W ramach Kongresu zaplanowano ponad 10 prelekcji z podziałem na 4 tematyczne bloki. 

Rolnictwo 4.0 i niedobór wody

Pierwszego dnia Kongresu (14 stycznia 2021 r.), w ramach bloku tematycznego pn.  „Rolnictwo 4.0”. eksperci zajmą się m.in. analizą rozwiązań z zakresu rolnictwa precyzyjnego, a także zagadnieniem sprawnego wdrażania elementów cyfryzacji w gospodarstwach rolnych. Natomiast podczas popołudniowej sesji podjęty zostanie temat. „Gospodarowania w warunkach niedoboru wody”. W tym przypadku uczestnikom Kongresu przekazane zostaną m.in. ważne informacje na temat sposobów gospodarowania wodą, zwiększania jej dostępności do celów rolniczych, a także  technik i technologii chroniących wodę w  glebie. Nie zabraknie też prezentacji nowatorskich rozwiązań z zakresu nawadniania.

Nowoczesny sprzęt rolniczy 

Drugi dzień Polskiego Kongresu Rolniczego (15 stycznia br.) rozpocznie się debatą z udziałem kluczowych polskich producentów sprzętu rolniczego. Goście opowiedzą m.in. o interakcjach rynkowych z rolnikami, ośrodkami badawczymi i uczelniami technicznymi, które stanowią podstawę realizacji nowatorskich rozwiązań w rolnictwie. Interesującym punktem debaty będzie prezentacja wizji przyszłości polskiego rolnictwa.

Sprawa Nowego Zielonego Ładu 

Również w drugim dniu PKR odbędą się prelekcje i dyskusje nt. unijnego tzw. „Nowego Zielonego Ładu” i wynikających z niego zmian w stosowaniu środków chemicznych w rolnictwie. Kongres zakończy się sesją popołudniową, podczas której podsumowane zostaną rynkowe realia i  uwarunkowania produkcji rolniczej w Polsce, a także możliwości sprzedażowe social media w kontekście rolnictwa.

Głównym organizatorem Polskiego Kongresu Rolniczego jest Grupa MTP. Warunki udziału, rejstreacja i szczegółowy program Kongresu dostępne są na internetowym portalu: 

www.polskikongresrolniczy.pl 
 
Źródło: Grupa MTP
Foto: Pixabay
 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x