niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Unia pyta polskich rolników

spot_img

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaprasza rolników, producentów rolnych, a także organizacje i instytucje branżowe do zapoznania się i zgłaszania uwag do Planu Strategicznego dla unijnej Wspólnej Polityki Rolnej. I etap konsultacji potrwa do 15 lutego 2021 r.

Mieć wpływ na unijną pomoc

Plan Strategiczny do WPR będzie podstawą organizacji przyszłej unijnej pomocy finansowej i merytorycznej dla rolników, a także branż rolno-produkcyjnych, szczególnie w okresie przygotowawczym i realizacyjnym Strategii „Od pola do stołu” i zachowania bioróżnorodności. Warto zatem zapoznać się założeniami Planu Strategicznego WPR i wnieść własne uwagi np. do zadań zaplanowanych w ramach Filaru I Wspólnej Polityki Rolnej, gdzie określa się zasady wspierania dochodów gospodarstw rolnych i ich odporności ekonomicznej w kontekście zwiększenia bezpieczeństwa żywnościowego Unii, precyzuje się formy zachęty dla młodych rolników do pozostania i podejmowania pracy na wsi, reguluje się zakres ułatwień dla rozwoju nowoczesnej działalności rolno-gospodarczej, określa metody wsparcia i działania na rzecz łagodzenia efektów zmian klimatycznych dla wsi, rolnictwa i gospodarki, określa się też formy zabezpieczenia jakości produkcji rolno-spożywczej i dobrostanu zwierząt. 

Jak zgłosić uwagi?

Zainteresowani udziałem w konsultacjach mają możliwość zapoznania się z projektem PS dla WPR i zgłoszenia swojego stanowiska poprzez specjalny formularz. Dokumenty te dostępne są na stronie: www.gov.pl/web/wprpo2020/konsultacje-spoleczne-planu-strategicznego-dla-wpr.

Źródło: MRiRW
Foto: Pixabay 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x