czwartek, 25 lipca, 2024
spot_img

Rozpoczynający się tydzień będzie inny niż dotychczas? [POGODA]

spot_img

W poniedziałek na południu, południowym zachodzie i wschodzie oraz miejscami wzdłuż Wisły, Bugu i Warty pojawi się dużo słońca. Dzięki czemu po mroźnym poranku temperatura podskoczy tutaj do 6-8 stopni. Na przeważnie pochmurnym Pomorzu, Kujawach, większości Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, północy Lubelszczyzny i na Kaszubach około 2-4 stopni. Nieco chłodniej około 0-1 stopień powyżej zera w najcieplejszym momencie dnia na Podlasiu, Mazurach oraz między Mławą a Ostrołęką.

Wiatr rano słaby, wieczorem już powieje umiarkowanie-w porywach do 35-40 km/h

Wtorek i środa to dni z przelotnymi opadami deszczu na zachodzie i północy- tutaj popada najczęściej i najwięcej- do 5-10 mm, oraz na wschodzie i w centrum 1-4 mm. Na południu kraju opady znikome lub nie popada wcale- wyjątkiem będzie Śląsk Cieszyński, Podhale i Bieszczady, kiedy to popada deszcz i deszcz ze śniegiem w środę. W tych dniach jest bardzo duża szansa na wyładowania w naszym kraju. Największa szansa na burze jest na zachodzie i północy kraju. W całym kraju powieje silniejszy wiatr z zachodu, potęgując odczucie chłodu i wysuszając glebę po opadach. Temperatury wahać się będą od -2/0 stopni o porankach na południu i wschodzie do 2-4 stopni na zachodzie i północy. W najcieplejszym momencie dnia od 2-4 stopni na wschodzie i środkowym wschodzie do 4-6 stopni na pozostałym obszarze. Nieco cieplej do 7-8 stopni może być we wtorek na południu i zachodzie kraju.

W czwartek opady ustaną na południu i południowym zachodzie kraju. W tym dniu najwięcej opadów pojawi się na północnym wschodzie kraju- opady przelotne i północnym zachodzie oraz wybrzeżu opady ciągłe (tutaj głównie popołudniem). Będzie to również najbardziej wietrzny dzień tygodnia- porywy będą osiągać 70-75 km/h. O poranku wszędzie około -1/+1 stopnia. W ciągu dnia 2-4 stopnie. Późnym popołudniem na zachodzie i północy temperatura będzie piąć się do góry i przed północą będzie już nie mniej jak 6 stopni powyżej zera.

W dalszych dniach bardzo możliwe, że pogoda będzie przypominać wtorek i środę. Trzymajmy kciuki za opady deszczu, w znacznej części kraju dawno już mocniej nie popadało.

Zimy nie widać- wręcz przeciwnie. Na następny weekend w większości kraju zobaczymy popołudniami powyżej 5 stopni, a na zachodzie może i powyżej 10 stopni. Wielkich wichur także nie widać, mimo to już tak cicho jak dotychczas nie będzie.

Łukasz Sieligowski

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników