sobota, 24 lutego, 2024

Rozpoczął się XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny. Na dzieci czekają nagrody!

spot_img

Nic nie bawi i uczy tak jak prace manualne a gdy idą w parze z nagrodami sprawiają jeszcze więcej frajdy! Teraz jest szansa na ich wygranie ponieważ rozpoczął się XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci organizowany przez KRUS. 

„Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

Jednym z działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym jest organizacja konkursu dla uczniów wiejskich szkół podstawowych, promującego pozytywne zachowania związane z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

fot.1: KRUS

Na czym polega zadanie konkursowe?

Uczestnicy mają za zadanie wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania upadkom osób pracujących i przebywających w gospodarstwach rolnych. 

Przy ocenie prac konkursowych komisje konkursowe wszystkich szczebli wezmą pod uwagę:

a) zgodność z tematyką konkursu i jej trafne przedstawienie (max. 5 pkt);

b) oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu tematu konkursu (max. 3 pkt); c) walory estetyczne pracy (max. 2 pkt).

O wygranej zadecyduje łączna suma punktów przyznana w ramach kryteriów przez wszystkich członków komisji. W przypadku równej liczby punktów otrzymanej przez pracę konkursową, decyduje głos przewodniczącego. Z posiedzenia komisji sporządza się protokół, a zawarte w nim postanowienia i werdykty są ostateczne.

Kto może wziąć udział w konkursie? 

Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:

  • I grupa – klasy 0 – III szkoły podstawowej;
  • II grupa – klasy IV – VIII szkoły podstawowej.

We współzawodnictwie nie mogą brać udziału laureaci szczebla centralnego poprzednich edycji konkursu, tj. autorzy prac, które zostały uhonorowane nagrodami od I do III i wyróżnieniem.

Na każdym etapie konkursu autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, współorganizatorów oraz patronów Konkursu. Prace laureatów będą publikowane również w materiałach popularyzatorskich Kasy. 

Regulamin znajduje się na stronie: https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/Dokumenty/Wydarzenia_2022/konkurs_plastyczny_2022/regulamin-konk-plasty-2022-z-zalacznik.pdf

Więcej informacji na ten temat można uzyskać także we właściwej dla miejsca zamieszkania jednostce terenowej KRUS – dane kontaktowe znajdują się pod linkiem www.krus.gov.pl/niezbednik/mapa-krus/

źródło: krus.gov.pl

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x