sobota, 3 czerwca, 2023

Rosyjski dron zniszczył zbiorniki z olejem słonecznikowym w Mikołajowie

spot_img

Lokalne źródła informują, że Rosja zaatakowała w niedzielę w nocy port w Mikołajowie, niszcząc zbiorniki z olejem słonecznikowym. Atak dokonany został przy użyciu drona i wywołał pożar, a blisko 12 ton oleju wylało się na ulice i do miejskich kanałów ściekowych.

Mikołajów jest jednym z największych portów na Ukrainie, który jest jednak nieczynny od początku rosyjskiej inwazji. Ukraina, wspólnie z ONZ i Turcją, negocjuje rozszerzenie umowy o korytarzach zbożowych o ten właśnie port.

Mikołajów, położony niedaleko zajętego przez siły rosyjskie Chersonia, był kilkakrotnie bombardowany w ostatnich miesiącach, a jego terminale portowe były trafione w czerwcu i sierpniu.

Przed wojną Ukraina zwykle produkowała 1/3 światowego oleju słnecznikowego i odpowiadała za połowę eksportu. Do tej pory korytarzem zbożowym wypłynęło z ukraińskich portów 41 statków z 478 tys. ton oleju słonecznikowego.  

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: EuromaidanPress

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x