środa, 7 czerwca, 2023

Krajowa Grupa Spożywcza podnosi kolejny raz stawki za buraki kontraktowane. Ile oferują za tonę?

Krajowa Grupa spożywcza zdecydowała się na podniesienie kolejny raz stawki za buraki kontraktowane. Podczas posiedzenia negocjacyjnego zdecydowano, że zapłata za buraki kontraktowane o zawartości cukru 16% będzie wynosiła nie mniej niż 50 euro za 1 tonę netto.

Krajowa Grupa Spożywcza podnosi kolejny raz stawki za buraki kontraktowane
zdj:archiwum AP

50 euro za buraki kontraktowane w Krajowej Grupie Spożywczej.

Posiedzenie negocjacyjne odbyło się w dniu 17 października 2022 roku, Rada Związków Plantatorów Buraka Cukrowego przy Krajowej Grupie Spożywczej S.A. uzgodniła z Zarządem Krajowej Grupie Spożywczej S.A. podwyższenie ceny za buraki kontraktowane w roku gospodarczym 2022/2023. Plantatorzy dostarczający buraki do Krajowej Grupy Spożywczej S.A. w 2022 roku otrzymają zapłatę za buraki kontraktowane o zawartości cukru 16% w kwocie netto nie mniejszej niż 50 euro za 1 tonę. Na tę kwotę składa się cena podstawowa 37 euro/t i świadczenie gwarantowane w kwocie 13 euro/t (zaliczka na poczet świadczenia dodatkowego powiązanego z ceną cukru).

Aktualna cena za buraki nadwyżkowe to 120 zł netto za tonę. Strony spotkania uzgodniły że ostateczny poziom ceny buraków nadwyżkowych zostanie ustalony na kolejnym spotkaniu.

Ceny buraków kontraktowanych o zawartości cukru 16% w poszczególnych koncernach przy uwzględnieniu stosowanego kursu euro wynoszą (stan na 17 października 2022):

  • Krajowa Grupa Spożywcza: 236,95 zł/t
  • Nordzucker: 194,39 – 199,61 zł/t (w zależności od rodzaju umowy)
  • Pfeifer & Langen: 223,20 zł/t
  • Südzucker: 207,44 zł/t (cena średnia)

źródło: KZPBC

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x