czwartek, 23 maja, 2024
spot_imgspot_img

Rolniku jesteś właścicielem stada? Do końca roku musisz dokonać spisu [LISTA GATUNKÓW]

spot_img

Rolnicy, którzy posiadają zwierzęta gospodarskie zobowiązani są przynajmniej raz w roku przeprowadzić ich spis. ARIMR przypomina, że ci, którzy nie wywiązali się jeszcze z tego obowiązku muszą to zrobić, nie później niż do 31 grudnia. O jakie gatunki zwierząt chodzi?

Rolniku jesteś właścicielem stada? Do końca roku musisz spisać stado LISTA GATUNKÓW]
zdj:pixabay

Obowiązkowy spis stanu stada

Jak informuje ARIMR obowiązek spisu dotyczy hodowców owiec, kóz i świń. Zgłoszenie stanu stada można wykonać poprzez 2 sposoby – w formie papierowej lub przez portal IRZplus. W pierwszym przypadku osoby dokonujące zgłoszeń dotyczących zwierząt gospodarskich w formie papierowej wpisują ich liczbę w księdze rejestracji stada, w drugim zaś posiadacze zwierząt dokonujący zgłoszeń poprzez Portal IRZplus nie muszą oni prowadzić ksiąg w formie papierowej.

Jeżeli chodzi o hodowców świń, obowiązkowe jest przekazanie informacji o liczbie tych zwierząt kierownikowi biura powiatowego ARiMR w terminie 7 dni od dokonania spisu. Spis stanu stada świń można złożyć:

  • poprzez Portal IRZplus;
  • osobiście w Biurze Powiatowym;
  • za pośrednictwem poczty.

Formularze papierowe dostępne są w biurach powiatowych, a wersja do samodzielnego wydruku dostępna jest w Dokumentach dotyczących Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie ARiMR.

źródło: ARIMR

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x