piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przejazd protestacyjny ZTR w Hrubieszowie

spot_img

W związku z niekontrolowanymi transportami zboża z Ukrainy Zamojskie Towarzystwo Rolnicze organizuje protest w Hrubieszowie w dniu 20.12.2022. Początek protestu zacznie się o godz. 10.

Protest będzie polegał na powolnym przejeździe traktorów. Ciągniki będą poruszały się na trasie od ronda wjazdowego w Hrubieszowie na obwodnicę do skrzyżowania w stronę Werbkowic na Tyszowce. Ciągniki będą jeździły po obu stronach ulicy. Od strony Chełma traktory będą poruszały się od pierwszego ronda do stacji benzynowej Orlen.

Natomiast o koło godziny 12 odbędzie się przejazd wszystkich maszyn przez miasto na plac przy dworcu autobusowym. Ustawiona tam będzie scena i zostaną wygłoszone petycje rolników z ZTR.

Jak widzimy sytuacja z każdym dniem stacje się coraz poważniejsza. Ogromne ilości zboża z Ukrainy zalewają nasz rynek i tym samym ceny w skupach każdego dnia spadają. Nie dziwi więc, że rolnicy zaczynają przeciwstawiać się obecnej sytuacji.

Filip Michalski
Filip Michalski
Od najmłodszych lat pasjonuję się rolnictwem i techniką z nim związaną a w szczególności tą z ubiegłego wieku. Każdy zabytkowy traktor, kombajn czy inna maszyna to dla mnie kawałek historii rolnictwa, który nieustannie fascynuje i inspiruje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x