poniedziałek, 4 marca, 2024
spot_img

Rolnicy dołączyli do protestu przewoźników na granicy. Chcą wydania ukraińskiego oligarchy

spot_img

Graniczne przejścia w Hrebennem, Dorohusku i Korczowej stały się miejscem gorących protestów polskich przewoźników oraz rolników. Blokada dróg krajowych nr 17 i nr 12 przed przejściami granicznymi utrudniła ruch nie tylko kierowcom, ale również wprowadziła chaos w przewozach.

Nie zapłacił i uciekł na Ukraine

Polscy przewoźnicy, zebrani na granicach, jednogłośnie domagają się przywrócenia systemu wydawania zezwoleń dla ukraińskich przewoźników w Unii Europejskiej. Ich głównym postulatem jest redukcja liczby ukraińskich kierowców, sprowadzając ją do poziomu sprzed rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Do protestu dołączyli również rolnicy, którzy stali się ofiarami oszustw ukraińskiego biznesmena Tarasa Barszczewskiego, właściciela spółki T.B. Fruit. Barszczewski nie tylko nie uregulował płatności w wysokości ponad 40 mln zł dla ponad 100 polskich przedsiębiorców i sadowników za dostarczone jabłka, ale także unika postawienia się przed polskim sądem, pomimo wydanego na niego listu gończego.

Postulat jest jasny. Rolnicy domagają się, aby ukraiński oligarcha, Taras Barszczewski, odpowiedział przed polskim sądem. Mimo wydanego listu gończego, Barszczewski unika kary, uciekając na Ukrainę. Niestety, nie jest pewne, kiedy i czy w ogóle uda się osiągnąć sprawiedliwość w tym skomplikowanym przypadku

źródło: wp.wiadomosci

spot_img

Napisz komentarz

3.5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x