czwartek, 7 grudnia, 2023
spot_img

Rolnicy dalej będą protestować i ponownie zablokują Warszawę

spot_imgspot_img

Agrounia nie ustępuje, na swoim funpage na Facebook’u informuje o kolejnym planowanym proteście, który odbędzie się 3 kwietnia w Warszawie, na wcześniej blokowanym już 13 marca placu Zawiszy. Tego dnia do Warszawy zjechać może nawet kilka tysięcy rolników z całego kraju. Jednak tym razem protest zostanie zgłoszony odpowiednim służbom, przyjmie charakter legalny. Planowana jest blokada placu Zawiszy od 8.00 rano i może ona potrwać nawet kilka godzin.

Bez palących opon, ale z dźwiękiem syren

Na Facebook’u Agrounia pisze:

Politycy i urzędnicy oraz policjanci powiedzieli nam: zgłoście następny protest jako zgromadzenie to będziecie mogli stać na Placu Zawiszy ile chcecie. I nie palcie tylko opon.

Zatem zgłaszamy zgromadzenie. Opon palić nikt nie będzie – usłyszy natomiast stolica dźwięk syren. Nie pozwolimy by rodzinne gospodarstwa upadały jedno po drugim w ciszy i zapomnieniu.

Podejmujemy od dawna starania o poprawę sytuacji w rolnictwie. Ani minister, ani rząd, ani prezydent nie zrobili nic.
Nasze protesty – te spokojne jak i te bardziej emocjonalne nie wywarły dotychczas na nich wystarczającej presji.

Będziemy zatem kontynuować starania aby politycy i urzędnicy zrobili swoje – żeby wykonywali sumiennie swoją prace i działali na rzecz społeczeństwa. Zarówno rolników jak i konsumentów.

Jeśli nie chcą ani nie potrafią to niech odejdą. Damy swoich ludzi. Z pewnością godnie będą służyć społeczeństwu i dopilnują interesów zwykłych ludzi.

W środę zwracamy uwagę nie tylko na pogłębiające się problemy w rolnictwie. Manifestujemy także poparcie dla strajkujących dotąd rolników i sprzeciwiamy się wywieraniu nieuprawnionej presji przez policję i prokuraturę.

Nie damy się zastraszyć. Nasze cele są słuszne a idee czyste. Do zobaczenia!

 

Lider z zarzutami

Przypominamy, że po ostatnim proteście jaki odbył się w Warszawie 13 marca, gdzie rozrzucano jabłka, świnie i palono opony Michał Kołodziejczak, lider Agrouni 25 marca na komendzie policji w warszawskiej Ochocie usłyszał zarzuty karne. Usłyszał zarzuty z artykułu 288 kodeksu karnego, czyli zniszczenia mienia w postaci nawierzchni jezdni oraz sygnalizatora przy ulicy Grójeckiej w Warszawie oraz zarzut brania czynnego udziału w zbiegowisku. Mimo takiego obrotu sytuacji lider Agrouni sie nie poddaje i dalej walczy o lepszy byt i sprawiedliwość wobec polskich rolników.

  

 

fot. Renata Struzik

 

Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x