piątek, 24 maja, 2024
spot_imgspot_img

Rolnictwo ekologiczne – konferencja ROL-EKO

spot_img

Od technicznych aspektów uprawy roślin po ekoturystykę. 28-29 listopada br. w Poznaniu odbędzie się już 24. edycja konferencji, organizowanej przez Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny, także w formie online.

W tym roku upływać będzie pod tytułem: „Rolnictwo ekologiczne, projektowanie, badania, eksploatacja, bezpieczeństwo i ergonomia maszyn rolniczych, leśnych i spożywczych”. Podczas dwóch dni eksperci rozmawiać będą m.in. o:

  • transformacji rolnictwa, leśnictwa i przemysłu spożywczego,
  • cyfrowym rolnictwie,
  • technikach i technologiach spożywczych w dobie zmieniających się trendów żywieniowych,
  • problematyce marnotrawienia żywności,
  • bezpieczeństwie, ergonomii oraz ekologii w użytkowaniu maszyn rolniczych, ogrodniczych, leśnych i spożywczych,
  • rolnictwie ekologicznym w dobie zmieniającego się klimatu,
  • technikach i technologiach w przetwórstwie spożywczym, rolnictwie i leśnictwie.

– Szeroka dyskusja o ekologicznym rolnictwie jest potrzebna – przekonuje Sylwin Tomaszewski, zastępca dyrektora ds. komercjalizacji w Łukasiewicz – PIT. – Unia Europejska zakłada, że do 2030 roku 25 proc. użytków rolnych będzie gospodarowanych metodami ekologicznymi. Mamy więc sporo do nadrobienia i konferencja ROL-EKO będzie doskonałą okazją, by porozmawiać w naukowym gronie o zrównoważonej produkcji rolnej – dodaje. 

Patronaty honorowe nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.rol-eko.com.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x