sobota, 24 lutego, 2024

Rodzinny obiad z książką Firmy Kramp

spot_img

W bardzo ciekawy sposób, bo wydając książkę pt. Food From The Farm” (ang.: Żywność z gospodarstwa”), europejski lider w zakresie dostaw części zamiennych i akcesoriów dla rolnictwa – Firma Kramp, uczciła 70-lecie swojej obecności na rynku.  

Więcej niż kucharska książka! 

– To nie jest książka kucharska w tradycyjnym sensie – podkreśla Eddie Perdok, CEO Firmy Kramp. – To zbiór potraw, które opowiadają o tym, że jedzenie jest potężną siłą jednoczącą ludzi oraz sposobem na okazywanie innym miłości. Nie mogliśmy uwzględnić wszystkich szczegółów zasłyszanych od pomysłodawców przepisów, ale wielokrotnie podkreślano fakt, że pandemia przeszkodziła we wspólnych rytuałach przygotowywania i spożywania żywności uprawianej w rodzinnych gospodarstwach rolnych.  

W efekcie powyższych kulinarnych poszukiwań i rozmów z rolnikami, książka pt. „Food From The Farm” Firmy Kramp, zawiera 50 przepisów kulinarnych z 17 różnych krajów. Na  kartach tej niezwykle ciekawej wydawniczej pozycji znaleźć można regionalne przysmaki, rodzinne kulinarne, wielopokoleniowe sekrety, jak również innowacyjne „wynalazki”, a także dania inspirowane różnymi kontynentami. 

Z polskiego podwórka…

Na tym jednak nie koniec, Kramp Polska uzupełnił zbiór przepisów o receptury na tradycyjne polskie potrawy, przekazywane z pokolenia na pokolenie w rodzinach naszych rolników. W nowej książce można więc znaleźć m.in.: przepis na ser koryciński, filety z sandacza oraz keks z żurawiną i pistacjami – jedne z najlepszych domowych dań polskiej kuchni. Jak podkreślają przedstawiciele Firmy Kramp, książka pt. „Food From The Farm”, to wyjątkowy zbiór potraw, który dowodzi i uświadamia, że jedzenie jest potężną siłą jednoczącą ludzi, a także niezwykłym sposobem na okazywanie innym miłości. Szczególnie w czasach tak trudnych jak obecne, gdy świat cierpi np. z powodu międzyludzkiej izolacji w skutek pandemii COVID-19. 

Trzymaj się blisko jedzenia!

Nieprzypadkowo też książka „Food From The Farm”, rozpoczyna się od przypomnienia myśli założyciela Firmy Kramp, Johana Krampa, który swego czasu wypowiedział następujące słowa: “Trzymaj się jak najbliżej jedzenia, bo to ostatnia rzecz, z której ktokolwiek zrezygnuje”.
I zgodnie z duchem tej życiowej madrości, Przedstawiciele Firmy Kramp zauważają, że jedzenie i przygotowywane wspólnie potrawy jest też dobrym sposobem na wyrażenie dumy z miejsc pochodzenia. Natomiast produkcja żywności, to sens funkcjonowania firmy Kramp. 

70 wyjątkowych lat

Dlatego też Firma Kramp, w wyjątkowym jubileuszowym roku 70-lecia swego istnienia uznała, że przy tej okazji należy uczcić dziedzictwo i wytrwałość rolniczych społeczności. Natomiast 70 lat sukcesów na rynku to osiągnięcie, z którego Firma Kramp jest dumna, z pełną jednak świadomością, że nie byłoby tego dokonania bez wsparcia i lojalności pracowników, klientów (w tym wielkiej rzeszy rolników) i partnerów. 

Dorobek Firmy Kramp

Dodajmy, że Firma Kramp to największy hurtownik w Europie dysponujący największą siecią dealerów, a także właściciel sieci sklepów Grene. Kramp zatrudnia ponad 3500 pracowników w 24 krajach Europy. Kramp to europejski  lider w dziedzinie części zamiennych i akcesoriów dla branży rolniczej. Firma Kramp jest kluczowym partnerem dla swoich klientów i dostawców, posiadającym 11 centrów dystrybucyjnych i 24 biura sprzedaży w całej Europie. Firmę założono w 1951 roku, a główna siedziba Firmy mieści się w Varsseveld (Holandia). W 2020 roku obroty tej firmy wyniosły ponad 950 mln euro.

Poza książką, na kampanię promocyjną jubileuszu 70-lecia Firmy Kramp składały się też quizy internetowe, promocje w sklepach, eventy dla rolników, wprowadzenie nowej odzieży roboczej linii Kramp 4 Way Stretch, nowa aktualizacja wielokrotnie nagradzanej aplikacji oraz kampania poświęcona żniwom, podczas której zbierano opinie rolników i sprzedawców na temat problemów pojawiających się w czasie żniw. Książka „Food From The Farm” dostępna jest między innymi w formie elektronicznej na internetowych portalach Firmy.

Źródło i foto: materiały Firmy Kramp

spot_img
Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x