niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Robert Lewandowski inwestuje w rolnictwo. Czym będzie zajmować się nowa spółka Bio-Lider?

spot_img

W szeroko rozumianej branży agro swoją działalność rozpoczyna nowa spółka biotechnologiczna Bio-Lider. Jednym z jej udziałowców jest Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej i jeden z najlepszych piłkarzy na świecie.

Nowo zawiązana spółka Bio-Lider to firma z branży biotechnologicznej oferująca produkty i rozwiązania w szeroko rozumianej branży agro. Strategiczna współpraca z firmą Bio-Gen, polskim producentem biopreparatów z 30 letnim doświadczeniem na rynku, zaowocowała powstaniem nowej marki produktów Bio-Lider naturalnie z Bio-Gen, których głównym dystrybutorem będzie firma Procam.

Jakie produkty oferuje Bio-Lider?

Bio-Lider jako spółka córka Bio-Gen koncentrować się będzie przede wszystkim na szerokiej ofercie biopreparatów przeznaczonych do stosowania zarówno przez użytkowników profesjonalnych, rolników, sadowników, ogrodników czy hodowców zwierząt, jak również przez hobbystów i amatorów. Kluczowa współpraca z Bio-Gen, liderem producentów preparatów mikrobiologicznych dla rolnictwa oraz ochrony środowiska, gwarantuje sprawdzone i efektywne produkty, bezpieczne zarówno dla ludzi, jak i środowiska naturalnego. Działanie biopreparatów opiera się przede wszystkim na stymulacji roślin oraz aktywacji procesów humifikacji gleby. Aktualna oferta składa się 30 preparatów i jest stale rozszerzana w oparciu o prowadzone prace badawcze. Pod marką Bio-Lider dystrybuowane będą produkty dotychczas dostępne w Bio-Gen.

R.Lewandowski, J.Peczka, P.Szwonder, fot. mat. prasowe
R.Lewandowski, J.Peczka, P.Szwonder, fot. mat. prasowe

Nasza oferta jest odpowiedzią na potrzeby coraz bardziej świadomego rynku oraz konsumentów.  Założenia Europejskiego Zielonego Ładu przewidują zwiększenie obszaru produkcji ekologicznej oraz zwracają uwagę na potrzebę zmniejszenia stosowania nawozów mineralnych. Chcemy, aby nasze produkty dały producentom alternatywę, która pozwala zachować wydajność i efektywność, jednocześnie korzystając ze środków przyjaznych środowisku – mówi Patryk Szwonder, prezes zarządu Bio-Lider.

Rozwój rynku preparatów mikrobiologicznych w Polsce

Przedstawione w maju ubiegłego roku założenia strategii Od pola do stołu i Na rzecz bioróżnorodności wpisujące się w tzw. Nowy Zielony Ład wymuszają na rynku agro coraz większe zapotrzebowanie na rozwiązania w ochronie roślin oparte o metody biologiczne. Odpowiedzią na rosnący popyt biopreparatów w rolnictwie jest systematyczny rozwój firmy, a nowo podjęta współpraca pozwoli na udoskonalanie obecnych rozwiązań i opracowywaniu kolejnych. Bio-Gen dysponuje nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym z wyspecjalizowaną kadrą, z doświadczenia której korzystać będzie Bio-Lider.

Dr Janusz Mazurek, dyrektor ds. badań i rozwoju w Bio-Lider odpowiedzialny za prowadzenie doświadczeń polowych powołał specjalną Radę Ekspertów, która wspierać będzie badania nad opracowywaniem uprawy i ochrony roślin w oparciu o preparaty mikrobiologiczne. W planach spółki jest budowanie marki i dystrybucja również poza granicami kraju.

Rada Ekspertów jest ciałem doradczym, złożonym w dużej części z niezależnych ekspertów, którym bliska jest idea, że nauka musi iść w parze z praktyką. Podczas spotkań Rady poruszane będą kwestie możliwości rozwoju, jego kierunku, jak również współpraca przy różnych projektach z poszczególnymi jej członkami. Stworzenie grona złożonego z tak uznanych specjalistów to ogromna wartość naszej firmy  – mówi Jarosław Peczka, współwłaściciel Bio-Lider oraz Bio-Gen.

Robert Lewandowski wierzy w idee innowacji

Idea wdrażania innowacji inwestorów spółki zrodziła się z głębokiej pasji do nauki i biotechnologii. Jarosław Peczka, właściciel Bio-Gen oraz współwłaściciel i współzałożyciel Bio-Lider uwierzył w biotechnologię już w latach 90, wdrażając rozwiązania biotechnologiczne czerpiące z natury – tak powstały probiotyki. Firma jako jedna z pierwszych na świecie zaczęła wytwarzać ubikwityne, białko stymulujące odporność, dodawane do preparatów probiotycznych. Wizja właścicieli spółki szeroko wykracza poza dotychczasowe działania. Bio-Gen bierze aktywny udział w badaniach naukowych, dostarczając m. in pijawki lekarskie do prac badawczych w warunkach kosmosu, bez grawitacji. Przyszłością firmy są prace nad wykorzystaniem biopreparatów do tworzenia materii organicznej na pyle kosmicznym.

Pasję do innowacji podziela także Robert Lewandowski, co zadecydowało, że z wielką przyjemnością przyłączył się do tworzenia Bio-Lider.

Z radością przyjąłem propozycję dołączenia do Bio-Lider. Staram się wspierać innowacyjne rozwiązania technologiczne i biznesowe. Projekt, którego stałem się częścią, wiedzę i doświadczenie wspiera technologią, know-how oraz profesjonalnym zapleczem badawczym. Jestem przekonany o sukcesie marki, bo każdy z jej filarów składa się z najwyższej klasy ekspertów i specjalistów – mówi Robert Lewandowski.

Bernadetta Ryńska
Bernadetta Ryńska
Rolnik z pasji i wykształcenia, doświadczenie czerpie prowadząc rodzinne gospodarstwo. Zainteresowania: hodowla roślin, nasiennictwo, innowacje w rolnictwie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x