sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

Res-Drob, wiodący zakład drobiarski na Podkarpaciu, ogłasza upadłość. Firma istniała na rynku 70 lat

spot_img

Res-Drob to firma, która przez 70 lat była wiodącym producentem mięsa drobiowego w województwie podkarpackim. Niestety, z powodu długów w wysokości 180 milionów złotych, firma ogłosiła upadłość. Teraz jej zarządzanie przejął syndyk, a pracownicy zostali zwolnieni.

Res-Drob, wiodący zakład drobiarski na Podkarpaciu, ogłasza upadłość. 230 pracowników zostało zwolnionych
zdj: Archiwum AP

267 pracowników Res-Drobu bez wypłaty wynagrodzeń: Firma winna 1,9 mln złotych!

Firma nie wypłaciła wynagrodzeń 267 pracownikom, a suma zaległości wynosi ponad 1,9 miliona złotych.

“Wszyscy pracownicy Res-Drobu otrzymali już wypowiedzenia z pracy i do końca marca pożegnają się z firmą. Zaległości wobec pracowników są duże. Dlatego, aby je jak najszybciej zaspokoić, zwróciłem się o blisko 2 mln zł do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych, które potem będę musiał zwrócić ze sprzedaży majątku” – powiedział w rozmowie z serwisem nowiny24.pl syndyk Jan Stanisław Zawada.

Syndyk poinformował, że potrzebne są dodatkowe 3 mln złotych na wypłaty odpraw dla pracowników. W ubiegłym roku zadłużenie zakładu Res-Drobu wynosiło 126 mln złotych, ale niestety z czasem wzrosło i obecnie wynosi już 180 mln złotych. Kiedyś, zakład był bardzo dobrze prosperujący i eksportował 80% swojej produkcji do Europy i Azji, m.in. do Niemiec, Francji, Czech, Wietnamu i Kazachstanu. Dziennie przeprowadzano w nim ubój aż 120 tysięcy kurczaków. Jednakże w ciągu ostatnich trzech lat, sytuacja uległa zmianie i zakład zaczął mieć kłopoty finansowe.

Rekordowa liczba firm została niewypłacalna w 2022 roku – większość ratuje się przez restrukturyzację

To kolejna znacząca firma, która niestety nie przetrwała. W 2022 roku odnotowano rekordową liczbę firm, które wpadły w niewypłacalność – ponad 2,7 tysiąca. Jednakże niewiele z nich ogłosiło upadłość. Puls Biznesu zauważa, że większość próbowała ratować się poprzez złożenie wniosku o restrukturyzację zadłużenia u wierzycieli. Rzeczpospolita podkreśla, że liczba takich wniosków wzrosła w minionym roku aż o 30%.

źródło:kresy.pl

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x