niedziela, 23 czerwca, 2024
spot_img

Po raz pierwszy tej wiosny ciepło dotrze na północ Polski [POGODA]

spot_img

Przed nami bardzo ciepła jak na marzec noc. O świcie zobaczymy od 3 stopni w kotlinach Małopolski i Podkarpacia oraz w Górach Świętokrzyskich poprzez 5 stopni na wschodzie, południu i w centrum do nawet 7 stopni na zachodzie kraju i 10 stopni na plusie od Żuław po Kaszuby, Pomorze Zachodnie, północne Kujawy i Wielkopolskę. Deszcz jeśli się gdzieś pojawi to w wąskim pasie od Mazur po Kujawy, Wielkopolskę, Dolny Śląsk ( zachód i północ regionu) oraz południe Ziemi Lubuskiej- do 2-5 mm.

W ciągu dnia chmurzyć się będzie od Suwalszczyzny po północne, środkowe, południowe Mazowsze, wschód, południe i centrum Łódzkiego, Góry Świętokrzyskie, Górny Śląsk oraz północną i zachodnią Małopolskę a do południa również na wschodzie Opolskiego- tutaj w ciągu dnia miejscami pokropi deszcz- maksymalna suma opadu wyniesie 1 mm. Na zachodzie kraju większość dnia z przebłyskami słońca a opady dotrą na froncie dopiero późnym popołudniem i wieczorem i będą intensywne choć krótkotrwałe. Może miejscami nawet zagrzmi.

Będzie to również pierwszy dzień ciepła na północy kraju ponieważ od rekordowo ciepłego Nowego Roku temperatury na północy nie przekraczały 10 stopni powyżej zera.

Po krótkim ochłodzeniu w środę i czwartek w sobotę i niedzielę na południu kraju możemy mieć blisko 17-20 stopni powyżej zera przy bezchmurnym niebie i ciepłymi nocami.

Spoglądając na pogodę w tym roku i ubiegłym wegetacja na początku kwietnia może być przyspieszona na południu kraju nawet o ponad 2 tygodnie.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x