środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Rekompensaty dla poszkodowanych – pierwsze zadanie nowego ministra

spot_img

W środowiskach rolniczych nie milkną echa powołania Grzegorza Pudy na stanowisko Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obawy rolników dotyczą głównie braku doświadczenia i odpowiedniego przygotowania nowego szefa resortu. Przeciwnicy tej kandydatury podnoszą również kwestię braku poparcia na wsi, a także możliwe zbytnie uzależnienie jego decyzji od woli Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

O rekompensatach po noweli

Do priorytetów misji nowego Ministra odniósł się Radosław Fogiel, Zastępca Rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, który omawiając nominacje związane z rekonstrukcją rządu, zapowiedział, że jednym z pierwszych zadań świeżo upieczonego ministra rolnictwa, będzie dyskusja o rekompensatach związanych z wprowadzeniem noweli ustawy o ochronie zwierząt.

Realnie wynagrodzą straty?

Radosław Fogiel poinformował też, że rekompensaty będą negocjowane ze środowiskami, które z tego rodzaju wsparcia będą mogły skorzystać. Wspomniał także, że bierze się pod uwagę   odszkodowania na poziomie adekwatnym do poniesionych strat finansowych.


Źródło: PAP

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x