środa, 29 maja, 2024
spot_imgspot_img

Jaki kredyt wziąć na rozwój gospodarstwa rolnego?

spot_img

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się z wieloma wydatkami — niezależnie od tego, czy uprawiasz zboże, kukurydzę, czy też hodujesz bydło lub drób. Zakup nasion, zwierząt, maszyn rolniczych oraz niezbędnego wyposażenia może pochłonąć znaczną część funduszy. Zatem skąd wziąć środki na rozwój gospodarstwa, np. na stworzenie nowych budynków rolnych? Dobrym pomysłem jest zaciągnięcie kredytu. Dowiedz się, jaki wybrać.

Rolnicy mogą liczyć na wsparcie Unii Europejskiej, a także Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jednak środki pozyskane z tych źródeł nie wystarczają na pokrycie wszystkich wydatków czy zaplanowanych inwestycji. Dlatego warto rozważyć zaciągnięcie kredytu.

Jaki kredyt dla rolnika wybrać?

Choć kierowanie gospodarstwem rolnym jest bardzo podobne do prowadzenia działalności gospodarczej, rolnicy nie mogą skorzystać z kredytów przeznaczonych dla firm. Dla tej grupy klientów banki mają specjalną ofertę pożyczek na gospodarstwo rolne. Są to zarówno kredyty hipoteczne, jak i inwestycyjne. Jako rolnik możesz skorzystać także z produktu przeznaczonego dla klientów indywidualnych. Jest to kredyt gotówkowy, który można wziąć na dowolny cel.

Nie wiesz, co wybrać? Poznaj szczegóły każdej oferty.

Kredyt hipoteczny dla rolnika

Rolnik może wziąć standardowy kredyt hipoteczny przeznaczony wyłącznie na zakup gospodarstwa lub działki rolnej. Wówczas wymagane jest wniesienie wkładu własnego.

Masz już nieruchomość, na terenie której uprawiasz rośliny lub hodujesz zwierzęta? Nadal możesz skorzystać z pożyczki hipotecznej pod zastaw gospodarstwa. W ten sposób można uzyskać do 70% jego wartości i przeznaczyć pieniądze na dowolny cel.

Kredy inwestycyjny na działalność rolniczą

Kredyt inwestycyjny może być przeznaczony na konkretny wydatek, np. zakup maszyn lub wykonanie modernizacji w gospodarstwie. Co ważne mogą go uzyskać zarówno początkujący rolnicy, jak i ci doświadczeni, którzy prowadzą biznes na dużą skalę.

Aby wziąć kredyt inwestycyjny na działalność rolniczą, trzeba przedstawić biznesplan. Warto jednak pamiętać, że nie musi być on tak szczegółowy, jak ten dla firmy.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to najbardziej uniwersalne i elastyczne rozwiązanie. W ramach tej pożyczki można pożyczyć obecnie do 255 000 zł i wygodnie rozłożyć płatność na 10 lat. Im dłuższy okres kredytowania, tym niższa rata, a więc nie obciąża ona nadmiernie budżetu domowego.

Pieniądze uzyskane w ramach kredytu gotówkowego można wykorzystać na dowolny cel — nawet niezwiązany z gospodarstwem!

Gdzie wziąć kredyt gotówkowy?

Kredyt hipoteczny czy inwestycyjny można wziąć wyłącznie osobiście w placówce banku. Natomiast pożyczkę gotówkową zaciągniesz bez trudu przez Internet, np. za pomocą porównywarki kredytów online dostępnej na finanse.rankomat.pl.

To proste narzędzie, dzięki któremu zapoznasz się z wszystkimi warunkami dostępnych ofert na rynku. Ponadto za jego pośrednictwem sprawdzisz, która pożyczka jest najbardziej korzystna pod względem finansowym.

Nie czekaj, aż zarobisz wystarczająco na rozwój swojego gospodarstwa. Weź kredyt i sfinansuj swoje plany już dziś!

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x