niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img

Przełomowa decyzja. Korea Południowa kończy z jedzeniem psów

spot_img

Korea Południowa podjęła zdecydowany krok w stronę zmiany długotrwałej tradycji spożywania psiego mięsa. Wtorkowe posiedzenie parlamentu przyniosło przyjęcie ustawy, która zakazuje hodowli, zabijania, dystrybucji i sprzedaży psiego mięsa na terenie kraju. Decyzja, poparta przez 208 spośród 300 posłów, ma na celu zakończenie tej kontrowersyjnej praktyki do roku 2027.

„Ustawa zakończy hodowanie i zabijanie psów w celach konsumpcyjnych”

Według szacunków koreańskiego ministerstwa rolnictwa, w 2022 roku w kraju istniało około pół miliona psów hodowanych w celach konsumpcyjnych. Ponad półtora tysiąca restauracji serwowało dania przygotowane z tego mięsa. Nowa ustawa narzuca surowe kary dla osób łamiących zakaz, obejmujące nawet trzy lata więzienia. Hodowcy i sprzedawcy psiego mięsa również muszą liczyć się z możliwością dwuletniego pozbawienia wolności. Niemniej jednak, za samo spożywanie psiego mięsa nie przewiduje się sankcji.

Ustawa, zaproponowana przez partię rządzącą, wejdzie w życie po trzyletnim okresie przejściowym. To ma dać rolnikom i restauratorom czas na dostosowanie się do nowego prawa, a także na znalezienie alternatywnego źródła dochodu.

Borami Seo, aktywistka z grupy Humane Society International Korea, która zajmuje się ochroną zwierząt, oceniła decyzję parlamentu jako przełomową: „Ustawa zakończy hodowanie i zabijanie psów w celach konsumpcyjnych. Osiągnęliśmy punkt zwrotny, by uchronić miliony psów przed tym okrutnym przemysłem.”

Protesty ze strony rolników

Mimo ogromnej większości poparcia w parlamencie, decyzję spotkały protesty ze strony rolników. Obawiają się oni utraty źródła utrzymania, co skłoniło ich do manifestacji. Jednakże, nowe prawo przewiduje rekompensaty finansowe dla tych, których działalność zostanie dotknięta zakazem.

Koreańskie ministerstwo rolnictwa szacuje, że przed wprowadzeniem zakazu istniało około 1,1 tysiąca gospodarstw hodujących 570 tysięcy psów na cele konsumpcyjne. Liczby te mogą być jednak większe, twierdzą przedstawiciele branży.

źródło: TVN 24

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x