środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Przed nami odwilż [POGODA]

spot_img

Noc na zachodzie i północy oraz w centrum pochmurna. Do północy na Kaszubach, Pomorzu Gdańskim, Kujawach i na Warmii występować mają opady mżawki powodującej gołoledź. Na południu w nocy przybywać ma rozpogodzeń do nawet bezchmurnego nieba.

Silny wiatr nie pozwoli na duże spadki temperatur. Ta nad ranem w większości kraju zatrzyma się na poziomie 1/3 stopni powyżej zera. Nieco cieplej do 4/6 stopni będzie na południu kraju. Natomiast nieco chłodniej około -2/0 stopni Celsjusza zanotujemy na zachodzie kraju.

W ciągu dnia na niebie południowej, wschodniej, zachodniej i centralnej części kraju dużo słońca. Od Ziemi Łódzkiej po Małopolske niemal bezchmurnie. Więcej chmur, ale bez opadów na północy kraju oraz na Podlasiu. Temperatura w regionach podgórskich przekroczy już 10 stopni Celsjusza. Bardzo ciepło zrobi się w centrum, gdzie zanotujemy już nawet 7 stopni powyżej zera. Najchłodniej na Kaszubach i Suwalszczyźnie- maksymalnie 2 stopnie Celsjusza. 

Wiatr powieje umiarkowanie na zachodzie w porywach do 30 km.h. Na wschodzie i w centrum podmuchy przekroczą nawet 60 km/h. Powieje z południowego wschodu.

Grunt na dobre odmarznie w sobotę w godzinach porannych.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x