sobota, 13 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Przed nami dość ciepła noc jak na październik. A co przyniesie poniedziałek?

spot_img

Przed nami dość ciepła noc jak na październik. Temperatura spadnie do 6/8 stopni na zachodzie, Kielecczyźnie, Małopolsce, południu Ziemi Łódzkiej do 9/12 stopni na pozostałym obszarze. Z wieczora pokropi miejscami na północy. Dalsza część nocy sucha w całym kraju, z lokalnymi mgłami na wschodzie.

Do południa na wschodzie dużo słońca, na pozostałym obszarze chmury na zmianę ze słońcem. Po południu na zachodzie, północy i miejscami w centrum powstanie sporo chmur burzowych z silniejszymi opadami deszczu. Zagrzmi bardzo lokalnie również na wschodzie kraju. Burze nie będą gwałtowne. Na południu kraju wiatr fenowy zapobiegnie rozwojowi chmur z opadami deszczu.

Temperatura podniesie się do 18/19 stopni na zachodzie i północy, 20/22 stopni na przeważającym obszarze. Nieco cieplej do 23 stopni na wschodzie i południu kraju.

Wiatr powieje słabo i umiarkowanie w porywach do 35 km/h, na pogórzu do ponad 60 km/h.

W tygodniu niemal codziennie przelotne, niewielkie opady występować mają na zachodzie kraju. Słońce najczęściej zza chmur wyglądać ma na wschodzie, ale i tu około środy, czwartku bardziej się zachmurzy.

Wiatr osłabnie, dzięki czemu w okolicy środy i czwartku w wielu regionach pojawią się gęste mgły, przez które temperatura powietrza nie wzrośnie powyżej 12/14 stopni. W bardziej pogodnych regionach do 17 stopni.

Szczegółowa prognoza na każdy dzień tygodnia ukaże się w poniedziałek.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x