wtorek, 27 lutego, 2024

Po suchej i słonecznej sobocie w niedzielę pogoda już zacznie się zmieniać

spot_img

Już w nocy miejscami solidne opady deszczu, a nawet i lokalne burze pojawią się na Opolszczyźnie. Nad ranem popada miejscami również na Ziemi Łódzkiej, Kujawach, Górnym Śląsku, wschodzie Wielkopolski. Inna strefa burz i opadów zaznaczy się na zachodzie kraju, chociaż główna strefa opadów przewędruje nad wschodnimi Niemcami i Ziemię Lubuską wraz z Pomorzem Zachodnim opady tylko musną- mimo to i tam zwłaszcza wzdłuż granicy z Niemcami solidnie popada. Na pozostałym obszarze sucho i wietrznie do nawet 65 km/h, w górach powieje do ponad 120 km/h.

To będzie wyjątkowo ciepła noc. W miejscowościach podgórskich nie mniej niż 19/23 stopnie Celsjusza. Na wschodzie, południu i w centrum 16/19 stopni. Na zachodzie i północy około 14/16 stopni Celsjusza.

Po ciepłej nocy w dzień temperatura zatrzyma się niemal w miejscu. Do 20/23 stopni ociepli się na wschodzie i południu. W centrum do czasu opadów 20/21 stopni, zaś po około 15/17 stopni. Na zachodzie i północy do 19 stopni Celsjusza.

Od Warmii i Żuław po Kujawy, Ziemię Łódzką i Górny Śląsk przejdzie strefa silniejszych opadów i lokalnych burz. Chwilami padać ma ulewnie.

Na zachodzie już będzie po deszczu i popołudnie zapowiada się suche.

Wiatr do południa w całym kraju powieje silniej z południowego wschodu do 55 km/h. Po południu mocniej powieje jeszcze na wschodzie, ale i tam wieczorem wiatr zaniknie niemal do zera.

spot_img
Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x