czwartek, 18 lipca, 2024
spot_img

Przed nami atak śnieżyc i mrozów [POGODA]

spot_img

Noc z soboty na niedzielę pogodna zapowiada się na Podlasiu, Warmii, Mazurach, Pomorzu Gdańskim, Kujawach i Pomorzu Zachodnim oraz na północy Mazowsza- tutaj temperatura nad ranem spadnie do -22 stopni w Suwałkach i Giżycku, -19/-16 stopni od Kaszub po Warmię, północne Mazowsze i południe Podlasia, -16/-13 stopni w rejonie Szczecinka i Bobolic do -13 stopni w Szczecinie. Na Kujawach od -19 stopni w Świeciu do -13 stopni w rejonie Żnina, Włocławka.

Od Łodzi po Lublin nad ranem około -15/-12 stopni i o ile w nocy będzie pogodnie to nad ranem chmur ma być więcej niż pogodnego nieba. Na zachodzie i południu przeważnie pochmurno z temperaturą na poziomie -9/-5 stopni. Od Kłodzka po Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Rzeszów zacznie padać śnieg.

Przed południem śnieg zamieni się w zawieje i zamiecie śnieżne na całym południu kraju- sypać ma aż po Zieloną Górę, Leszno, Sieradz, Łask, Piotrków Trybunalski, Kielce, Zamość. Na Podhalu spadnie deszcz lodowy- będzie ogromna gołoledź- lód może zrywać linie energetyczne i łamać konary drzew.

Po południu śnieg dotrze do Kalisza, Łodzi, Radomia, Lublina- padać ma na południe od tych miast. W dalszym ciągu w rejonie Cieszyna, Zakopanego, Nowego Sącza może padać marznący deszcz.

Temperatura w południe wyniesie od -11 stopni w Suwałkach do 0 w Zakopanem, jednak w całym kraju ma wiać silny wschodni wiatr w porywach do 60 km/h.

W poniedziałek w wielu regionach ma wciąż sypać i jeszcze mocniej wiać- na polach będą prawdziwe zawieje śnieżne na kilka metrów ponad ziemią.

Ochłodzenie przyjdzie do Polski w okolicy czwartku/ piątku, soboty. W tych dniach nocami w większości kraju około -20 stopni Celsjusza, zaś na Podlasiu i w rejonie jezior na Mazurach do -26/-23 stopni Celsjusza.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x