poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Problemy z ubezpieczeniem zatrzymały ruch statków z ukraińskich portów z początkiem roku

spot_img

Międzynarodowe stowarzyszenie ubezpieczeń wzajemnych – International Group of P&I Clubs – odmówiło reasekuracji ryzyk wojennych od 01.01.2023 r. Oznacza to, że od 1 stycznia 2023 r. region Ukrainy, Rosji, Białorusi i Mołdawii nie podlega przedłużaniu ani zawieraniu nowych umów w zakresie strat/szkód spowodowanych działaniami wojennymi.

korytarz zbożowy

Oznacza to, że jedna z trzech polis wymaganych w transporcie morskim nie obejmuje teraz ryzyka odpowiedzialności armatora związanego z wojną. Tym samym niezwykle trudno jest wyczarterować statek do ukraińskich portów nie tylko Odessy, ale także tych na Dunaju.

Władze Ukrainy próbują rozwiązać problem poprzez zmiany prawne, które umożliwią ukraińskim ubezpieczycielom wzięcia na siebie tego rodzaju ryzyka. Konieczne jest zatem błyskawiczne stworzenie odpowiednio dużego funduszu ubezpieczeniowego przez Ukrainę.

Andrzej Bąk – eWGT
Źródło: Ukragroconsult

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x