wtorek, 23 lipca, 2024
spot_img

Pożar pod Pyrzycami. Niemal 100 hektarów zboża stanęło w ogniu

spot_img

W mieście Pyrzyce, w województwie zachodniopomorskim kilkanaście zastępów straży musiało walczyć z ogniem, który w wyjątkowo szybkim tempie rozprzestrzeniał się z powodu nasilającego się wiatru. Pożarem była objęta powierzchnia około 100 hektarów zboża. Ogień udało się opanować i ugasić.

Spaleniu uległo 90 hektarów zboża

O 13.13 Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach otrzymała informację o pożarze ścierniska w Myśliborkach. Po dojeździe pierwszych zastępów okazało się, że pożar wszedł już w rzepak i pszenicę na pniu. Silny porywisty wiatr utrudniał działania, w wyniku tego ogień sięgał pobliskiego lasu. Strażaków wspomagały 3 samoloty gaśnicze „Dromader”. Spaleniu uległo 90 hektarów zboża. W działaniach uczestniczyły 24 zastępy, z pyrzyckiego powiatu i powiatów sąsiednich (myśliborskiego i stargardzkiego), oraz cysterna ze Szczecina. 

Wysoka temperatura i brak opadów pogorszyły sytuację pod względem zagrożenia pożarowego. W czwartek w zachodniej połowie kraju prognozowane było ekstremalnie wysokie zagrożenie pożarowe, które niestety się spełniło. Na szczęście udało się opanować pożar i nie wkroczył on na teren lasu.

źródło: KP PSP Pyrzyce

Maria Chmal
Maria Chmal
Maria Chmal jest absolwentką ogrodnictwa na Uniwersytecie Przyrodniczym, specjalizującą się w content marketingu. Z pasją popularyzuje wiedzę na temat rolnictwa ekologicznego, ekonomii rynków oraz innowacji w produkcji żywności. Dzięki umiejętnemu wykorzystaniu narzędzi marketingowych, skutecznie zwiększa świadomość społeczną na temat znaczenia rolnictwa. Jej misją jest edukacja społeczeństwa w zakresie zrównoważonego rolnictwa oraz wspieranie inicjatyw na rzecz zdrowego i ekologicznego stylu życia.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x