sobota, 15 czerwca, 2024
spot_img

Pożar kurnika w Kosieczynie koło Świebodzina

spot_img

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego świebodzińskich strażaków w środowe popołudnie, 8 lutego, tuż po godzinie 15:50. Mieszkańcy Kosieczyna oraz okolic informowali o kłębach czarnego dymu wydobywających się z gospodarstwa rolnego przy ulicy Marcina Różka.

Początkowo do akcji wysłano zastępy z Państwowej Straży Pożarnej w Świebodzinie oraz najbliższe jednostki OSP, czyli m.in. OSP Kosieczyn, OSP Zbąszynek oraz OSP Dąbrówka Wielkopolska. W chwili dojazdu pierwszych samochodów gaśniczych okazało się, że w ogniu stanął kurnik.

Trwa akcja gaśnicza

– Płonie kurnik o wymiarach 4000 metrów kwadratowych. Na szczęście jest pusty, nieobsadzony żadnymi kurczakami. Występuje silne zadymienie, działania trwają – mówi bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Wszyscy strażacy, którzy bezpośrednio działają w rejonie budynku, są wyposażeni w aparaty powietrzne. Duży wysiłek ratowników prowadzi do szybkiego opróżniania butli, dlatego w tym celu do Kosieczyna skierowano już na przykład specjalny pojazd z agregatem do nabijania powietrza z Zielonej Góry.

Źródło: newslubuski.pl

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x