niedziela, 26 maja, 2024
spot_imgspot_img

Pożar gigantycznego stogu słomy w Mszannie

spot_img

W fazę dogaszania weszła akcja likwidacji  pożaru gigantycznego stogu słomy w miejscowości Mszanna w gminie Olszanka w powiecie Łosice (woj. Mazowieckie). 

–  Na obecnym etapie przeprowadzamy kontrolowane dogaszanie pożaru w odseparowanej płonącej jeszcze części stogu – informuje brygadier Mariusz Lisiecki, Naczelnik Wydziału Operacyjnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łosicach. – Wcześniej, do wczoraj, właściciel gospodarstwa przy użyciu sprzętu rolniczego rozwiózł bele słomy z niezajętych stref do bezpiecznych miejsc. Natomiast my dbaliśmy o to by nie dochodziło do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się ognia, Obecnie. strażacy cały czas są na miejscu i pracują. Z uwagi na specyfikę palącego się materiału, a jest to sprasowana słoma, dogaszanie musi jeszcze trochę potrwać. Szacuję, że zajmie nam to jeden albo dwa dni. 

Prawdopodobnie samozapłon

Pożar wybuchł w poniedziałek, 30 listopada br. w godzinach południowych. Stóg o powierzchni 100 x 100 metrów składał  się z od 10 do 11 warstw bel słomy. 
Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru był samozapłon. 
W akcji gaśniczej rotacyjnie uczestniczą strażacy zawodowi i OSP z całego powiatu łosickiego, powiatów ościennych a nawet specjalistyczne jednostki z województwa mazowieckiego. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał a budynki mieszkalne i gospodarcze są bezpieczne. 

Źródło: KP PSP w Łosicach 
Foto: Tygodnik Siedlecki 

Robert Gorczyński
Robert Gorczyńskihttps://agroprofil.pl/
Działa na styku: instytucje, organizacje, problemy rolników. Zafascynowany etosem pracy rolnika, tradycjami i kulturą polskiej wsi.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x