niedziela, 1 października, 2023

Powracają przymrozki [POGODA]

spot_imgspot_img

W nocy dużo pogodnego nieba będzie na wschodzie, południu, zachodzie i w centrum kraju. Natomiast na Podlasiu, Warmii i Mazurach, Pomorzu Gdańskim, Zachodnim oraz na północy Kujaw, Mazowsza i Wielkopolski możliwe słabe przelotne opady deszczu. Szczególnie dużo ich będzie do 50-80 km od wybrzeża wgłąb kraju na lini Darłowo, Ustka, Łeba, Puck, Gdańsk, Elbląg, Nowa Pasłęka. W pasie nadmorskim może spaść do 5 milimetrów deszczu.

Najcieplejsza noc upłynie w regionach z możliwymi przelotnymi opadami, gdzie temperatura nie spadnie poniżej 5 stopni. Na pozostałym obszarze temperatura spadnie do +2/+4 stopni. Na Podlasiu ( szczególnie południowym), wschodzie Mazowsza i Świętokrzyskiego, północ Podkarpacia i południe oraz wschód Małopolski nad ranem odnotuje przymrozek do -2/0 stopni.

Zimny wtorek?

We wtorek nad ranem dużo chmur z możliwymi przelotnymi opadami deszczu pojawi się w pasie od Pomorza Zachodniego po północ i wschód Wielkopolski, Kujawy, Ziemię Łódzką po Mazowsze i Góry Świętokrzyskie. W ciągu dnia możliwe przelotne opady zarówno deszczu jak i krupy śnieżnej występować będą w centrum kraju ( stopniowo odsuwając się na południe), a także na południu i wschodzie ( Lubelszczyzna, Podkarpacie, Małopolska, Górny Śląsk). Inna strefa z przelotnym opadem śniegu lub deszczu pojawi się na Żuławach i wybrzeżu Zatoki Gdańskiej.

Na pozostałym obszarze najwyżej pokropi deszcz.

Zimno. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą +6 stopni na północy, +8 stopni na wschodzie, południu i w centrum do +9 stopni na zachodzie.

Wiatr umiarkowany.

 

Łukasz Sieligowski

spot_img
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników