środa, 22 maja, 2024
spot_imgspot_img

Ponura środa [POGODA]

spot_img

Po poniedziałku, kiedy w wielu regionach pojawiło się słońce, wtorek przyniósł już przeważnie pochmurną aurę w całym kraju. Na południu dodatkowo przeszła kolejna fala intensywnych opadów.

W nocy kolejne opady ciągłego, kilkugodzinnego deszczu pojawią się na Podkarpaciu, Małopolsce, Górach Świętokrzyskich, wschodzie, południu, zachodzie i w centrum Lubelszczyzny. Przed południem słabiej popada również na wschodzie i południu Mazowsza, południu Podlasia, wschodzie i południu Ziemi Łódzkiej oraz na Górnym Śląsku i w Małopolsce. Dużo chmur i bez opadów na zachodzie i północy- tylko lokalnie coś pokropi.

Na słońce na południu, wschodzie i w centrum kraju nie mamy co liczyć od wschodu do zachodu słońca. Dodatkowo na południu, zachodzie i w centrum do południa wisieć będą w większości tych regionów gęste mgły z opadami mżawki.

Będzie chłodno. Na południu zaledwie 11/13 stopni. W centrum i na wschodzie 13/14 stopni. Na zachodzie i północy do 17/18 stopni.

Wiatr początkowo słaby, po południu umiarkowany w porywach do 30 km/h.

Dla wszystkich z południa kraju, którzy mają problemy z wjazdem na pole po kukurydze namawiam do odczekania, jeśli to możliwe do soboty południa czy niedzieli. Będzie to kilkunastogodzinny czas po opadach, niższa wilgotnością, większym parowaniem, wiatrem i wyższa temperaturą.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x