poniedziałek, 26 lutego, 2024

Ponad 3600 ton zboża podczas sesji na Giełdowym Rynku Rolnym

spot_img

W każdą środę odbywają się sesje w ramach Giełdowego Rynku Rolnego. Dzisiaj (8.12.2021) przedmiotem transakcji będzie 3675 ton zboża znajdujące się w Systemie Magazynów Autoryzowanych na terenie całego kraju.

Podczas dzisiejszej sesji dostępne będzie ziarno pszenicy klasy B (2175 ton) oraz klasy C (550 ton), jak również żyta klasy B(600 ton) oraz C (350 ton). Więcej szczegółów odnośnie ilości dostępnych w konkretnych lokalizacjach na terenie kraju znajdują się pod adresem https://www.tge.pl/stany_magazynowe.

Kto może być uczestnikiem GRR?

Uczestnikiem Giełdowego Rynku rolnego mogą być duże, średnie oraz małe przedsiębiorstwa handlowe oraz produkcyjne (rolnicy, młynarze, producenci pasz), którzy chcą sprzedawać  i kupować płody rolne. Ze względu na bliskość Autoryzowanych Magazynów (SMA), których sieć jest sukcesywnie rozbudowywana obrót płodami rolnymi jest łatwiejszy, mniej kosztowny oraz bardziej opłacalny. Transparentne zasady co do uczestnictwa w rynku oraz przeprowadzania transakcji, które obowiązują wszystkich uczestników, sprawiają, że transakcje na Giełdzie prowadzone są w sposób bezpieczny i zapewniający anonimowość.  

Chcesz wiedzieć więcej odnośnie Giełdowego Rynku Rolnego? Polecamy lekturę artykułów

Handel zbożem przenosi się na giełdę  https://agroprofil.pl/wiadomosci/publikacja-specjalna/handel-zbozem-przenosi-sie-na-gielde/

Branża wspiera rozwój GRR https://agroprofil.pl/wiadomosci/publikacja-specjalna/branza-wspiera-rozwoj-gieldowego-rynku-rolnego/

Liczy się jakość https://agroprofil.pl/wiadomosci/publikacja-specjalna/liczy-sie-jakosc/

spot_img

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x