środa, 17 lipca, 2024
spot_img

Polska przedłuży zakaz importu ukraińskich produktów rolnych po 15 września

spot_img

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Robert Telus potwierdził w minionym tygodniu w sejmie, że po 15 września zakaz importu ukraińskiego zboża do Polski zostanie przedłużony, donosi polskieradio24.pl

Premier Mateusz Morawiecki i wicepremier Jarosław Kaczyński jasno stwierdzili: „Po 15 września ukraińskie zboże nie wjedzie do Polski. Będziemy chronić polskie rolnictwo” – powiedział Telus.

W połowie września przestanie obowiązywać zakaz importu pszenicy, kukurydzy, słonecznika i rzepaku z Ukrainy w Polsce, Słowacji, Bułgarii, Rumunii i na Węgrzech. Pięć krajów sąsiadujących z Ukrainą opowiada się za przedłużeniem zakazu co najmniej do końca roku. Polski premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska utrzyma zakaz nawet bez zgody Komisji Europejskiej.

Źródło: polskieradio24.pl

Andrzej Bąk
Andrzej Bąk
Pochodzę ze wsi położonej na Lubelszczyźnie. Wykształcenie zdobyłem na studiach rolniczych w Olsztynie i Lublinie (ekonomika rolnictwa), oraz w Wyższej Szkole Menedżerów (doradztwo inwestycyjne i analiza finansowa). Pracowałem przy tworzeniu Warszawskiej Giełdy Towarowej S.A. (WGT S.A.) przy udziale ekspertów z giełdy w Chicago. Aktualnie prowadzę portal internetowy e-WGT - Internetowa Giełda Rolna należący do WGT S.A. Na co dzień zajmuję się analizą rynków rolnych i paliw.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Strefa wiedzy

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x