piątek, 14 czerwca, 2024
spot_img

Polska Federacja Ziemniaka i Europatat zapraszają na Kongres Europatat!

spot_img

Już 5-7 czerwca 2023 r. Polska Federacja Ziemniaka i Europatat organizują doroczny Kongres Europatat 2023, który odbędzie się w Gdańsku. To najważniejsze zgromadzenie europejskiej społeczności ziemniaka po raz pierwszy w historii organizowane jest w Polsce.

Tegoroczne wydarzenie poświęcone będzie wpływowi obecnej geopolityki na międzynarodowy handel rolno-spożywczy, a także wpływowi celów Zielonego Ładu UE na handel ziemniakami w Europie i poza nią, oraz najnowsze osiągnięcia sektora polskiego. Wszystko to odbędzie się pod hasłem „Zmieniający się krajobraz geopolityczny i przyszłość handlu ziemniakami”.

Ocena sytuacji w sektorze ziemniaczanym

poniedziałek 5 czerwca członkowie Europatat dokonają przeglądu różnych działań stowarzyszenia podczas spotkań jego pięciu Komisji (ziemniaki konsumpcyjne, sadzeniaki, zrównoważony rozwój, kwestie techniczne i regulacyjne oraz RUCIP).

Następnego dnia, we wtorek 6 czerwca, rano odbędzie się Walne Zgromadzenie Europatat, a później publiczna sesja Kongresu będzie poświęcona ocenie sytuacji w sektorze ziemniaczanym oraz omówieniu priorytetów i wyzwań stojących przed biznesem ziemniaczanym w Europie i poza nią.

Tego samego dnia wieczorem odbędzie się uroczysta Gala we wspaniałej polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina, podczas której wysłuchamy koncertu Gdańskiego Kwartetu Akordeonowego, zobaczymy pokaz kulinarny, który poprowadzi Jarosław Uściński, prezes Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni oraz skosztujemy ciekawe potrawy z degustacją wyrobów spirytusowych na bazie ziemniaka.

Podczas publicznej sesji renomowany juror programu Top Chef, Grzegorz Łapanowski, wygłosi energetyzującą i inspirującą prelekcję na temat tego, jak nawiązać kontakt z europejskimi konsumentami i jak zmienić wizerunek tradycyjnego produktu na nowoczesny i atrakcyjny. Grzegorz Łapanowski to nie tylko kulinarny ekspert, dziennikarz kulinarny i kreatywny szef kuchni; jest także aktywistą żywnościowym i założycielem Fundacji Szkoła na Widelcu, organizacji pozarządowej zajmującej się promocją zdrowej żywności w szkołach i przedszkolach.

Ponadto jest założycielem marki Old Friends Kimchi – jednej z pierwszych na polskim rynku firm produkujących rzemieślnicze kimchi.

O Kongresie

Pierwsza polska edycja Kongresu Europatat odbędzie się 5 i 6 czerwca w Radisson Hotel & Suites w pięknym Gdańsku. Konferencja publiczna, która odbędzie się 6 czerwca i będzie moderowana przez Łukasza Grassa, byłego dziennikarza radiowego i telewizyjnego, obejmie również dyskusję panelową pt. „Zmieniający się krajobraz geopolityczny i przyszłość handlu ziemniakami” z wybitnymi prelegentami, takimi jak Mykola Gordiichuk, Wiceprezes Stowarzyszenia Ukraińskich Producentów Ziemniaka, Geoffroy d’Evry, Prezes NEPG (North European Potatoes Growers – Północnoeuropejscy plantatorzy ziemniaków) i UNPT (Union Nationale des Producteurs de Pommes de Terre), Jörg Renatus, Dyrektor zarządzający Europlant International, oraz Jarosław Wańkowicz, Dyrektorem ds. Łańcucha Dostaw w Farm Frites Poland SA.

Agro Profil
Agro Profil
Magazyn rolniczy Agro Profil tworzony jest przez redaktorów rolników. Praktyczne podejście do problemów jest dla nas najważniejsze. Agro Wydawnictwo powstało w styczniu 2016 roku i od tego czasu regularnie przekazuje polskim rolnikom wiedzę ułatwiającą prowadzenie nowoczesnego gospodarstwa. Każdego roku Magazyn Agro Profil uczestniczy w wielu wydarzeniach branżowych - między innymi Agro Show, Agro Tech Kielce, Polagra Premiery, Agro-Park, Targi Książki i wielu innych. Wydawnictwo współpracuje z wieloma pracownikami naukowymi takich placówek jak np. Instytut Ochrony Roślin, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu czy też Politechniki Bydgoskiej.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x