poniedziałek, 24 czerwca, 2024
spot_img

Noc bardzo ciepła z małą ilością rosy od Podlasia po Mazowsze, Łódzkie i Opolskie [POGODA]

spot_img

Nad Polską mamy front chłodny- on przyniesie w nocy silniejszy wiatr, więcej chmur przez co będzie ciepło bo powyżej 10-13 stopni na obszarze Podlasia, Mazowsza- zwłaszcza wschód, południe, centrum, zachód, Łódzkie, Opolskie. Na południowym wschodzie wiatr słaby lub bezwietrznie i około 8-10 stopni. Na zachodzie bezchmurnie i zimno. Za frontem o świcie ledwie 3-5 stopni od Kaszub po Pomorze Zachodnie, północną Wielkopolskę i Ziemię Lubuską- tu rosa będzie duża.

We wtorek trochę zmiany w pogodzie bowiem pojawi się silniejszy, dokuczliwy wiatr z północy w porywach do 35/40 km/h. Na pustych wyschniętych przestrzeniach- czytaj pola kukurydzy w centrum i na północy kraju tworzyć się mogą dust devile- wirujące niczym tornado tumany kurzu, siana, liści. Tworzą się w wyniku rozgrzania gleby- nad ziemią ściera się cieplejsze powietrze które oddaje rozgrzana sucha gleba od tego, które jest ponad nią i mieszanie się powietrza tworzy obniżenie ciśnienia i wirującą kolumnę wiatru.

Kolejna noc zimna już w całym kraju. Mało optymistycznie wygląda środa i czwartek. Do słońca dołączy wyższa temperatura bliska 23-26 stopniom Celsjusza co oznacza, że gleba może rozgrzać się do 30 stopni a to wróży duże kłopoty dla roślin, które nie zdołały zakryć gleby przed słońcem.

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wiktor Gołębowski
Wiktor Gołębowski
1 rok temu

Cześć Panie Łukaszu. Pamiętasz Mnie z FB jeszcze. Co tam na fb słychać, ale posucha się nasila i nie zanosi się na jakiekolwiek opady i wszystko niszczy powoli.

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

1
0
Would love your thoughts, please comment.x