czwartek, 18 kwietnia, 2024
spot_imgspot_img

Policja wszczęła postępowanie po proteście rolników w Warszawie

spot_img

W wyniku ubiegłotygodniowych zamieszek podczas rolniczego protestu w Warszawie, doszło do niedopuszczalnego incydentu. Funkcjonariusz podczas starć z demonstrującymi, podniósł przedmiot z ziemi i rzucił nim w stronę protestujących. Teraz policja wszczęła postępowanie wewnętrzne.

Policja zbada czy funkcjonariusz naruszył zasady służby

Wydarzenia miały miejsce 6 marca na ulicy Frascati, gdzie doszło do starć pomiędzy oddziałem prewencji a protestującymi rolnikami. Konflikt był rezultatem wzrostu napięcia i niezadowolenia ze strony rolników, którzy domagali się uwzględnienia ich postulatów przez władze.

Incydent, w którym uczestniczył policjant, został natychmiast skierowany do wewnętrznego postępowania dyscyplinarnego. To standardowa procedura, która ma na celu zbadanie zachowania funkcjonariusza i zdecydowanie ustalenie, czy naruszył on zasady służby.

 Funkcjonariusz może stanąć przed sądem dyscyplinarnym

Jeśli z wewnętrznego dochodzenia wynikną podstawy do podejrzenia naruszenia przepisów służbowych, funkcjonariusz może stanąć przed sądem dyscyplinarnym. Jednakże, według informacji przekazanych dziennikarzowi RMF FM, istnieje możliwość, że materiały z tego postępowania zostaną przekazane prokuraturze do tzw. oceny prawno-karnej. To prokuratura będzie miała decydujące zdanie, czy należy wszcząć formalne śledztwo przeciwko policjantowi w związku z jego działaniami podczas protestu rolników.

Jak informuje RMF FM, do chwili obecnej prokuratura nie podjęła żadnych działań w zakresie ścigania policjantów za ich zachowanie podczas wyżej wspomnianego protestu.

źródło: RMF FM

Napisz komentarz

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników

0
Would love your thoughts, please comment.x