czwartek, 22 lutego, 2024

Polagra Premiery: Trzy Złote Medale dla Hodowli Roślin Strzelce

spot_img

Podczas tegorocznych targów Polagra-Premiery, które odbyły się w Poznaniu w dniach 17-19.01.2020 Hodowla Roślin Strzelce została wyróżniona kilkoma prestiżowymi nagrodami. Złote Medale Polagra-Premiery 2020 otrzymały trzy odmiany.

 

Trzy złote medale – Euforia

Pierwszą z odmian jest pszenica ozima EUFORIA – odmiana, która przebojem weszła na polski rynek nasienny w 2019 roku. Odmiana ta zwraca uwagę swoim bardzo wysokim plonowaniem, wysoką zimotrwałością oraz bardzo dobrymi i stabilnymi parametrami jakościowymi. Zalety tej odmiany znalazły uznanie wśród rolników czego dowodem był fakt, że odmiana ta była najlepiej sprzedającą się odmianą wśród wszystkich odmian pszenicy ozimej w Polsce w 2019 roku. Także komisja konkursu o Złoty Medal Polagra-Premiery uznała odmianę z bardzo wartościowy produkt i przyznała jej najwyższą ocenę merytoryczną spośród wszystkich odmian biorących w konkursie. Materiał siewny odmiany EUFORIA będzie dostępny w całym kraju w dobrych firmach nasiennych.

Złota Venecja

Drugą odmianą wyróżnioną Złotym Medalem Polagra-Premiery 2020 jest pszenica ozima VENECJA. Jest to odmiana zarejestrowana w 2019 roku w Polsce. Jej potencjał plonowania w doświadczeniach COBORU pokazuje, że doskonale radzi sobie również w warunkach ekstremalnej suszy, która była obserwowana w ostatnich dwóch sezonach wegetacyjnych. W 2019 roku VENECJA była liderką plonowania wśród wszystkich odmian w klasie A na poziomie intensywnym agrotechniki. Potencjał VENECJI jest na tyle wysoki, że COBORU wyznaczyło tę odmianę jako nowy wzorzec plenności w swoich doświadczeniach. Materiał siewny odmiany VENECJA dostępny będzie w sieci sprzedaży firmy AGROSIMEX.

Jako trzeci rzepak ozimy 

Trzecią z odmian wyróżnionych Złotym Medalem Polagra-Premiery 2020 jest rzepak ozimy GEMINI. Jest to odmiana populacyjna o potencjale plonowania przewyższającym ponad połowę wszystkich odmian mieszańcowych zarejestrowanych w Polsce. Rzadko trafia się tak wyjątkowa odmiana na rynku co zostało zauważone przez komisję konkursu o Złoty Medal Polagra-Premiery. GEMINI jako odmiana wyhodowana w Polsce spełnia wszelkie kryteria wymagane do uzyskiwania wysokich plonów w naszym kraju. Dobry poziom zimotrwałości, tolerancja na suszę oraz stabilne plonowanie na glebach o zróżnicowanej jakości (mozaiki). Materiał siewny odmiany GEMINI będzie szeroko dostępny wśród dystrybutorów rzepaku na terenie całej Polski.

W ostatnich latach oferta odmianowa Hodowli Roślin Strzelce została uzupełniona o dużą ilość nowoczesnych odmian o bardzo wysokim potencjale plonowania, które dzięki umiejscowieniu hodowli na terenie Polski charakteryzują się dostosowaniem do zmieniającego się klimatu w naszym kraju i coraz trudniejszych warunków uprawy. Dzięki temu polskie odmiany są wśród liderów plonowania we wszystkich gatunkach.

Polagra Premiery 2020: jakie maszyny będą prezentowane?

spot_img
Joanna Trzymkowska
Joanna Trzymkowska
Z rolnictwem związania jestem od najmłodszych lat. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywałam w rodzinnym gospodarstwie. Skończyłam studia rolnicze i dalej rozwijam rolnicze pasje.

Napisz komentarz

Podobne artykuły

Bieżący Agro Profil

spot_img

Śledź nas

Ostatnie artykuły

Pogoda dla rolników